Технології

Морська сонячна електростанція – одна з найбільших в світі – запущена в Сінгапурі (фото+відео)

Ведучий сінгапурський постачальник «зеленої» електроенергії Sunseap побудував плавучу сонячну електростанцію (СЕС). Це одна з найбільших у світі фотоелектричних установок такого типу. Вона розташована в Джохорській протоці, по якій проходить морський кордон між Сінгапуром і Малайзією.

Сонячні електростанції на водоймах затребувані в країнах, де земельні ресурси сильно обмежені. Урбанізований, розташований на острові Сінгапур належить до числа таких держав. Зазвичай плавучі СЕС будуються на внутрішніх водоймах, таких як озера і водосховища. Створення електростанцій в морі пов’язане зі специфічними труднощами. Наприклад, вибір місця розташування установок обмежується наявністю водних шляхів, а самі конструкції страждають від обростання черепашками вусоногих.

Сінгапурська плавуча СЕС розміщена біля узбережжя міста Вудлендс, що знаходиться в Північному регіоні Сінгапуру. На створення фотоелектричної установки пішло близько року з урахуванням затримок через обмеження, введених у зв’язку з COVID-19.

Морська сонячна електростанція - одна з найбільших в світі - запущена в Сінгапурі

До складу конструкції, в основі якої лежить понад 30 тисяч понтонів, увійшли 13312 фотопанелей, 40 інверторів і трансформатор на 22 кВ. Як передбачається, сонячна електростанція потужністю 5 МВт буде виробляти приблизно 6 022 500 кВт • год енергії на рік, що потенційно допоможе знизити річні викиди вуглекислого газу приблизно на 4258 тонн.

Плавуча платформа закріплена за допомогою надійної системи швартування з постійним натягом. Завдяки цьому конструкція залишається стабільною навіть під час несприятливих погодних умов, що гарантує збереження обладнання. Генерована електрика передається в електромережу Сінгапуру підводним кабелем. Поруч з основною платформою розміщена невелика площадка, яка служить центром для відвідувачів і оглядовою галереєю.

В цей час в Сінгапурі створюється ще одна плавуча сонячна електростанція. Рада по комунальним підприємствам Міністерства навколишнього середовища та водних ресурсів будує на водосховищі Тенге фотоелектричну установку на 60 МВт. Вона буде забезпечувати екологічно чистою електроенергією водоочисні споруди та інші підприємства комунального господарства країни.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button