Технології

Вчені зробили відкриття, яке допоможе створити квантову систему для злому всіх шифрів

Дослідники з Китаю заявили, що розробили архітектуру квантового комп’ютера для зламування будь-яких сучасних шифрів.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

За словами розробників, вони створили архітектуру, яка може зламати коди з використанням відносно невеликої кількості кубітів — на рівні 10 тис. Раніше вважалося, що для таких операцій потрібна система зі 100 тис. кубітів або більше. Це означає, що незабаром з’явиться квантова система для зламування будь-яких сучасних шифрів.

Щоб створити таку систему, необхідно розробити архітектуру комп’ютера з квантовою пам’яттю. Сьогодні всі або майже всі представлені квантові обчислювальні системи не мають пам’яті для зберігання проміжних квантових станів кубітів: це відбувається через саму природу кубітів.

Щоб записати квантовий стан кубіту, потрібно його виміряти, а це призведе до колапсу квантової системи. Кубіт можна лише зберегти тим чи іншим способом. Зробити це надійно та з відтворенням, поки неможливо.

Автори нової роботи з Китаю заявили, що вони знайшли можливість зберегти стан кубітів у кристалах. Вони провели експеримент та з’ясували, що такий спосіб працює. Однак, мови про практичну реалізацію поки не йде.

Незважаючи на це, відкриття китайських дослідників наблизить створення системи для злому шифрів. Робота також вплине на розвиток квантової криптографії та квантових обчислень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button