Наука

Вчені: Популярна протеїнова добавка може пошкодити клітини головного мозку

Австралійські вчені висловили припущення, що амінокислота L-норвалін, використовувана бодібілдерами в якості протеїнової добавки, може викликати пошкодження клітин головного мозку і стати причиною нейродегенеративних захворювань. Відповідна інформація опублікована у зарубіжному виданні Sciencedaily.

Фахівці з Технологічного університету Сіднея провели дослідження впливу L-норваліну на клітини головного мозку людини. В результаті наукової роботи вони встановили, що навіть при відносно низьких концентраціях ця амінокислота здатна пошкодити клітини і в кінцевому підсумку вбити їх.

Амінокислоти виділяються в кишечнику людини, а потім направляються організмом на відтворення білків. L-норвалін є однією з сотень амінокислот, які зазвичай не використовуються для вироблення білків у людей. Зростаюча в останні роки популярність дієтичних добавок для підвищення сили і м’язової активності призвела до того, що до складу багатьох з них виробники стали включати речовини, здатні заподіяти шкоду людині.

Один з авторів дослідження зазначив, що найбільше споживання амінокислот припадає на спортсменів і культуристів, оскільки потреба в білку вище у дуже активних людей. Однак, будучи нестандартною небілковою амінокислотою, L-норвалін, імітує білкові амінокислоти і обманює організм, створюючи дефектні білки. Ця властивість використовується деякими рослинами для знищення хижаків.

Експерти відзначили, що їх дослідження показало – L-норвалін може спочатку дозволити клітинам виробляти більше енергії, однак через деякий час механізм, що генерує її, буде пошкоджено. Люди приймають такі добавки, навіть не знаючи, якими можуть бути наслідки в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button