Земля

Зміна клімату може поміняти час літніх гроз

Регулярність гроз, які частіше виникають влітку в післяобідній час, може змінитися. Цього, як показало нове дослідження, сприяють кліматичні сценарії зі збільшенням викидів парникових газів.

Фахівці змоделювали погоду в північній Франції, Західній Німеччині, а також низці регіонів Нідерландів, Бельгії та Люксембургу в умовах змін клімату, що спостерігаються сьогодні. Грози виникають внаслідок атмосферної конвекції, яка є результатом атмосферної нестабільності через взаємодії повітряних шарів з різними температурними показниками. Це провокує появу купчастих хмар і посилення вітру, а волога в деяких шарах атмосфери може стати причиною грози.

Зазвичай подібний ефект спостерігається в післяобідній час, але в умовах потепління кількість ранкових і нічних штормів зі зливами та блискавками на території Західної Європи може різко збільшитися. Дослідження показало, зміна нестабільності в атмосфері, різкіше проявляється при великих викидах парникових газів, не відбиває інтенсивність гроз. Проте фахівці попереджають про можливість частих екстремальних штормів, які народжуються внаслідок погіршення клімату, в різних куточках Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button