Головна / Земля / Зникаюче озеро в США на фото зі супутника

Зникаюче озеро в США на фото зі супутника

Озеро Уолкер в американському штаті Невада за століття втратило 90 % свого об’єму. Скорочення водойми почалося, коли в цій місцевості влаштувалися фермери і скотарі. Протягом кількох десятиліть супутники Landsat спостерігали зміни рівня води в озері. Перше з представленої пари зображень було зроблено 22 жовтня 1988 року, а друге — 22 жовтня 2017 року.

Исчезающее озеро в США на фото со спутника

Исчезающее озеро в США на фото со спутника

З півночі озеро, що не має природного виходу, живить річка Уолкер. В основному воно отримує воду зі схилів Сьєрра-Невади під час весняного сніготанення, хоча велика її частина відводиться заздалегідь для зрошення полів.

По мірі зниження притоку прісної води концентрація розчинених твердих речовин в озері — головним чином, солі — збільшилася з 3 г/л у 1880 році до 17 г/л в даний час. Це зробило солоність озера рівним половині солоності моря. Різке збільшення солоності справило великий вплив на рибу і всю екосистему. З сімнадцяти видів риб, які історично мешкали в озері Уолкер, у 1979 році залишилося тільки три.

У дослідженні, опублікованому в Nature Geoscience, група вчених під керівництвом Уейна Вуртсбо з Університету штату Юта запропонувала рішення, як можна врятувати озеро Уолкер і інші зникаючі солоні озера. Згідно з їхніми підрахунками, збільшення притоку прісної води в озеро на 24 % знизить солоність до рівня, що дозволяє зберегти екосистему.

«Існує тенденція посилатися на зміну клімату як на причину занепаду солоних озер, без розуміння гідрологічних балансів. Зміна клімату з його більш високою температурою, підвищеним випаровуванням і зміною опадів — дійсно повсюдна довгострокова проблема. Однак освоєння водних ресурсів (сільське господарство, гірничодобувна промисловість, міста) у посушливих басейнах зазвичай є більш великою і безпосередньою загрозою стійкості таких озер», — зазначили вчені.

 
comments powered by HyperComments