Наука

Дослідження: антидепресанти, що забруднюють навколишнє середовище, зводять раків з розуму

Антидепресанти та інші ліки можуть допомогти пацієнтам подолати різні стани, але, потрапляючи в навколишнє середовище в результаті неправильної утилізації, таблетки завдають багато шкоди. Згідно з новим дослідженням, раки, які зазнали впливу антидепресантів через забруднену воду, поводяться більш “сміливо”, швидше виходять з укриття і витрачають більше часу на пошуки їжі.

Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Ecosphere, вчені вирішили з’ясувати, як низькі дози антидепресантів, які часто зустрічаються у водоймах, впливають на поведінку раків.

Щоб перевірити це, дослідники використовували лабіринт, з коротким входом і розгалуженням, що нагадує літеру Y. Одна доріжка випромінювала хімічні сигнали про їжу, а інша сигналізувала про наявність ще одного рака.

Раки, які зазнали впливу антидепресантів, раніше вийшли з укриття і довше шукали їжу. Однак вони уникали шлях, який сигналізував про наявність іншого рака – ознака того, що рівні антидепресантів, використані в дослідженні, не збільшували їх агресію.

За словами вчених, зміна поведінки раків через вплив на них антидепресантів піддає ризику не тільки самих раків, але і всю водну екосистему.

Дослідники відзначають, що люди не повинні переставати пити прописані їм ліки – вони повинні навчитися правильно їх утилізувати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button