Екологія

Дослідження: кількість екстремальних посух в Європі подвоїться до 2100 року

Кліматичні прогнози показують, що до кінця 21 століття екстремально посушливі періоди в Європі почнуть відбуватися в два рази частіше.

Image by ELG21 from Pixabay

Літні періоди посухи – це актуальна для Європи тема. Оскільки зараз вчені бачать, що вони відбуваються все частіше. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), посухи – це найнебезпечніше для сільськогосподарських культур і худоби. Щорічно від екстремальної спеки страждають 55 млн осіб у всьому світі.

Автори нової роботи вважають, що з 2080 по 2099 рік у Європі відбудеться збільшення частоти та інтенсивності літніх посух. Крім того, кількість опадів буде збільшуватися взимку і зменшуватися в літній період. Також для середньої Європи щорічна ймовірність виникнення екстремальної посухи сильно зростає, в літні місяці вона складе 25%.

Автори визначили чотири найбільш посушливих місця в Європі: Франція, Альпи, Середземномор’ї і Піренейський півострів.

У Східній Європі і Альпах суворі і екстремальні посухи будуть відбуватися з ймовірністю в 20% і 40% відповідно. Для Франції моделі прогнозують збільшення частоти екстремальних засух до 60%. У Середземномор’ї цей же показник складе 80% в літні місяці. На Піренейському півострові відсоток екстремальних посух є найвищим з усіх регіонів – 96% в липні і 88% в серпні.

В результаті середній показник по всій Європі складе 50% – саме з такою ймовірністю в цьому регіоні будуть відбуватися екстремальні посухи в період з 2080 по 2099 рік.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button