Здоров'я

Дослідження: кофеїн пробуджує, але не допомагає мозку краще працювати

Згідно з новим дослідженням, кофеїн дійсно допомагає прокинутися, але не покращує когнітивні функції.

Зображення Anastasia Borisova з сайту Pixabay

У дослідженні, опублікованому в Journal of Experimental Psychology: Learning, Memory, & Cognition, вчені попросили 276 добровольців виконувати завдання різної складності в різних умовах.

Перший раз учасники, що виконували завдання, були повністю виспані. Наступного разу їх змушували не спати всю ніч в лабораторії, або відправляли додому поспати. Деяким учасникам давали велику кількість кофеїну (200 міліграмів) перед виконанням другого завдання, в той час, як іншим давали плацебо. Після цього вчені порівняли результати, що з’ясувати, чи допомагає кофеїн справлятися зі складними завданнями в умовах нестачі сну.

Результати показали, що кофеїн дійсно допоміг групі виконати завдання, але не призвів до значного поліпшення результатів у порівнянні з контрольною групою, яка також не виспалася й отримала плацебо.

“Кофеїн може поліпшити здатність спати й приділяти увагу завданню, але він мало що робить для запобігання процедурних помилок, які можуть призвести до таких речей, як медичні помилки та автомобільні аварії”, – пишуть дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button