Здоров'я

Одна сигарета може зруйнувати життя поколінь

Науковці нарешті розібралися, яким чином нікотин, що вживається вагітною жінкою, впливає на її потомство. Виявляється, нікотин не тільки сприяє звиканню до паління у дитини, а й призводить до схильності вести нездоровий спосіб життя. Загальновідомо, що куріння під час вагітності змінює процес розвитку мозку плоду і підвищує ризик передчасних пологів, низької ваги при народженні та викидню. Крім того, відомо, що пренатальний вплив нікотину збільшує ймовірність вживання тютюну та нікотинової залежності в подальшому житті дитини, але до цих пір механізми впливу нікотину на ще не народженої людини залишалися неясними.

Для того, щоб розкрити ці механізми, нейробіологи з Університету Рокфеллера вводили вагітним щурам малі дози нікотину, що відповідало випаленої сигарети в день для вагітної жінки. Вчені досліджували мозок і поведінку потомства щурів і тепер зрозуміло, чому люди, які зазнали впливу нікотину в утробі матері, з більшою ймовірністю стають курцями. Крім того, виявилися й інші дуже серйозні негативні побічні ефекти.

Виявляється, нікотин збільшує кількість конкретних типів нейронів в мигдалині і гіпоталамусі. Клітини даних ділянок мозку виробляють орексин, енкефаліни і меланін-збагачувальні гормони, простіше кажучи, нейропептиди, які відповідають за стимуляцію апетиту і збільшують споживання їжі. При впливі нікотину в утробі матері, в мозку формується більша кількість клітин, що виробляють дані гормони. В результаті, підростаюче покоління не тільки більш схильне до вживання нікотину, але й вважає за краще їсти більше жирну їжу і вживати більше алкоголю. Отже, вплив нікотину в утробі матері стимулює нездоровий апетит потомства, яке в підсумку схильне до надмірного споживання нікотину, наркотичних речовин, алкоголю та жирної їжі.

Фактично, одна викурена сигарета на день або аналогічна доза нікотину, отримана з пластиром або електронною сигаретою, призводить до того, що мати «програмує» організм своєї дитини на неблагополучний розвиток. Боротися з цією вродженою особливістю дуже важко, для цього необхідна сильна воля самого «потерпілого» підлітка і відповідне навколишнє середовище, де нормою є тільки здоровий спосіб життя. На жаль, в підлітковому віці ці два фактори зазвичай у великому дефіциті. Раніше, ці ж вчені виявили, що надмірне вживання жирної їжі при вагітності також формує у майбутнього потомства шкідливу схильність до переїдання. Загалом слід констатувати, що вагітність – це велика відповідальність, ніж вважають деякі люди.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button