Людина

Психологи оцінили число психопатів в суспільстві

Метааналіз показав, що психопатичні риси проявляються у 4,5 відсотка дорослого населення, найчастіше – у директорів компаній, юристів і ув’язнених.

© Lions Gate Films

Знижена здатність співпереживати іншій людині викликає розвиток психопатичних рис особистості: безсердечності, егоцентричності, брехливості, схильності до маніпуляцій, бідного і поверхнево емоційного життя. Все це нерідко закінчується злочином і тюремним терміном, однак іноді ті ж властивості характеру дозволяють домогтися успіху в певних областях.

Іспанські психологи провели метааналіз наявних даних про кількість психопатів в суспільстві, в’язницях і різних професіях. Результати роботи представлені в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Psychology.

Марія Гарсіа-Віра і її колеги з мадридського Університету Комплутенсе провели пошук даних на тему в базах публікацій PsycInfo, MEDLINE і PSICODOC. Робота виявила 15 відповідних статей, загальна вибірка яких склала майже 11,5 тисячі осіб. Регресійний аналіз дозволив розглянути вплив різних чинників на частоту народження психопатичних рис: роду діяльності, статі, країни проживання і так далі.

Автори зробили висновок, що загальне число психопатів становить близько 4,5 відсотка дорослого населення. Найчастіше такі ознаки зустрічаються у чоловіків (7,9 відсотка), ніж у жінок (2,9 відсотка), а також у працівників різних організацій, ніж у вибірках за місцем проживання або навчання. Так, у вибірках управителів, менеджерів із закупівель, маркетологів число психопатів оцінили в 12,9 відсотка, тоді як серед студентів – у 8,1 відсотка, а в вибірках населення в цілому – всього 1,9 відсотка.

Вчені відзначають, що, за даними одного з досліджень, проведених у Великобританії, найчастіше психопатичні прояви спостерігаються у керівників, директорів компаній (CEO), юристів, теле- і радіоведучих, менеджерів з продажу і хірургів. Як і можна було очікувати, набагато частіше, ніж звичайно психопати зустрічаються серед ув’язнених: 15-25 відсотків чоловіків і 10-12 відсотків жінок. Цікаво, що у європейських ув’язнених ці риси проявляються рідше, ніж у північноамериканських.

Однак конкретні цифри сильно залежать від методу визначення психопатії. Зокрема, при використанні останньої версії оцінюваного листа психопатії (Psychopathy Checklist Revised, PCL-R) чисельність таких людей становила всього 1,2 відсотка від дорослого населення.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button