Людина

Вчені розповіли, як алкоголь діє на печінку

Алкоголь вражає печінку, дозволяючи кишковим бактеріям проникати в неї і викликати захворювання, твердять вчені з Каліфорнійського університету.

Вчені розповіли, як алкоголь діє на печінку

Минулі дослідження показали, що алкоголь може виробляти токсичні хімічні речовини, які викликають цироз печінки, але тепер фахівці знайшли докази того, що пияцтво шкодить організму, даючи можливість бактеріям кишечника мігрувати в печінку. Споживання алкоголю знижує рівні протимікробних сполук в печінці, що збільшує ризик розвитку алкогольної хвороби печінки.

Фахівці виявили, що хронічне споживання алкоголю пов’язане з більш низьким рівнем REG3G – природного антибіотика в кишечнику. Це дозволяє кишковим бактеріям набагато легше переміщатися по організму з допомогою кровоносних судин. Коли кров проходить через печінку, низькі рівні REG3G збільшують збитки від споживання алкоголю.

Читайте також: 

У дослідженні команда вчених використовувала генетично модифікованих мишей, які були позбавлені REG3G. Цим гризунам давали спирт протягом восьми тижнів. Експерти виявили, що миші, яким не вистачало REG3G, були більш сприйнятливі до міграції бактерій з кишечника в печінку, ніж нормальні миші, які споживали таку ж кількість алкоголю. Крім того, у мишей з дефіцитом REG3G також розвинулася алкогольна хвороба печінки, яка була більш важкою, ніж у нормальних мишей. Однак відновлення рівнів REG3G захищало гризунів від алкогольної жирової хвороби печінки, яка передує цирозу. Лабораторні випробування на невеликих людських зразках кишечника підтвердили отримані результати.

Таким чином, пацієнти з алкогольною залежністю не тільки мають більш низькі рівні REG3G, але також мають більше кишкових бактерій, що живуть в печінці. Результати дослідження можуть привести до створення нових способів лікування та профілактики захворювань печінки, пов’язаних з вживанням алкоголю, відзначають експерти.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button