Наука

Вчені оголосили про розробку ліків від діабету 1 типу у формі наночастинок

Дослідники з Єльського університету розробили нові пероральні ліки проти діабету 1 типу. У тестах на мишах препарат не тільки швидко регулював рівень інсуліну, але і відновлював метаболічні функції й звертав назад запалення, відкриваючи потенційний спосіб запобігти хворобі.

Effervescent Painkiller Tablets in Water Фото Від pixelshot

Попередні випробування на мишах і свинях показали “вкрай обнадійливі результати”.

Діабет 1 типу починається, коли імунна система людини атакує і руйнує бета-клітини в його підшлунковій залозі. Ці важливі клітини відповідають за вироблення інсуліну, гормону, що перетворює глюкозу в енергію, і тому пацієнтам потрібні ін’єкції інсуліну кілька разів на день.

Прийом пероральних таблеток інсуліну буде набагато простішою і менш інвазивною процедурою, але, на жаль, інсулін руйнується в шлунку, перш ніж він потрапить в кровотік. Багато вчених експериментують з різними методами, щоб допомогти йому вціліти в цій “подорожі”: вони використовують захисні покриття, капсули з мікроголками, які безпосередньо вводять інсулін через слизову оболонку шлунка, і навіть наночастинки, які потрапляють в кровотік, а потім вивільняють інсулін тільки при високому рівні глюкози.

Для нового дослідження вчені з Єльського університету розробили лікарський носій у вигляді наночастинок, який може не тільки безпечно переправляти інсулін в підшлункову залозу, але і сам по собі корисний — оболонка має терапевтичні переваги. Він складається з урсодезоксихолевої кислоти — жовчної кислоти, що виробляється природним шляхом в організмі, яку дослідники полімеризували. Це допомагає їй краще зв’язуватися з рецепторами в підшлунковій залозі, покращуючи метаболічні функції й, що найбільш важливо, навіть зменшуючи кількість імунних клітин-ізгоїв, які в першу чергу руйнують бета-клітини.

«Що мене захоплює в цьому, так це те, що це двосторонній підхід, — заявив Тарек Фахмі, автор дослідження. “Він сприяє нормальному метаболізму, а також виправляє імунні дефекти в довгостроковій перспективі. Таким чином, ви фактично виліковуєте хворобу, одночасно підтримуючи рівень інсуліну».

Команда перевірила наночастинки на мишей з діабетом 1 типу і виявила, що вони працюють на підвищення рівня інсуліну, в той час, як наночастинки жовчних кислот зменшують запалення і відновлюють метаболічну функцію. Команда також виявила, що інсулін, що вводиться через пероральні капсули, працює приблизно в сім разів швидше, ніж вводиться через стандартну підшкірну ін’єкцію. Важливо відзначити, що аналогічні результати були отримані й при випробуваннях на свинях.

Результати досить багатообіцяючі, але, звичайно, потрібно буде зробити додаткову роботу, щоб з’ясувати, чи будуть ці переваги доступні для людей. Команда стверджує, що наночастинки також можуть бути використані для перенесення та інших молекул, потенційно допомагаючи в лікуванні інших захворювань.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button