Екологія

Дослідження: місячний пил – одне з можливих рішень кліматичної кризи

Запропонована астрофізиками концепція заснована на властивостях місячного пилу відбивати сонячне світло, що падає на Землю. Вчені пропонують розсіювати шлейфи пилу в космосі на відстані 1,6 млн. км від планети.

Незвичайна ідея, викладена в новому дослідженні, передбачає створення «сонячного щита» в космосі шляхом вилучення з Місяця мільйонів тонн його пилу, а потім «балістичного викиду» її в точку в космосі на відстані близько 1,6 млн. км від Землі, де ці частинки блокували б сонячне світло, яке потрапляє на Землю.

Для досягнення ослаблення сонячного світла в 1,8%, що еквівалентно приблизно 6 дням в році закритого Сонця.

 “Дійсно захоплюючою частиною нашого дослідження було усвідомлення того, що частинки природного місячного пилу мають правильний розмір і склад для ефективного розсіювання сонячного світла від Землі», — сказав Бен Бромлі, астрофізик-теоретик з Університету Юти, який керував дослідженням, опублікованим в PLOS Climate.

Щоб досягти успіху, мільйони тонн потрібно видобути, просіяти і завантажити в балістичний пристрій, такий як електромагнітна рейкова гармата, і запускати в космос щороку, щоб підтримувати цей сонячний щит.

Доставка гірничодобувного та іншого обладнання на Місяць буде “важливим проектом”буде потрібно також розміщення нової космічної станції в області, званої точкою Лагранжа L1, розташованої між Землею і Сонцем, щоб “перенаправити пакети пилу на орбіти, які могли б забезпечити тінь якомога довше”.

Однак місячний пил повинен постійно викидатися в космос, щоб зменшити глобальне потепління, інакше виникне ризик так званого «завершального шоку», коли тимчасове охолодження різко зупиниться, і світ буде швидко нагріватися.

Вплив на світовий клімат, включаючи спроби відбивати сонячне світло, є суперечливою і все ще відносно другорядною відповіддю на кліматичну кризу. Експерти зазначають, що пропозиція місячного пилу була «веселою, науково цікавою здогадкою», яка навряд чи буде реалізована на практиці, частково через високу вартість та відсутність контролю порівняно з варіантами геоінженерії на Землі.

Противники сонячної геоінженерії, будь то на Землі або в космосі, стверджують, що це марне і потенційно небезпечне відволікання від необхідності відмовитися від спалювання викопного палива.

“Ідея видобутку корисних копалин на Місяці або навколоземних астероїдах, щоб штучно блокувати частину сонячного світла, не є рішенням триваючої і зростаючої кліматичної кризи», — сказав Франк Бірманн, професор глобального управління сталим розвитком в Утрехтському університеті. “Необхідно масове скорочення викидів парникових газів, що вимагає швидкого технічного прогресу і соціально-економічних перетворень. Видобуток корисних копалин на Місяці – це не відповідь, яка нам потрібна».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button