Екологія

Викиди від глобального туризму в чотири рази більше, ніж передбачалося

Дослідники вперше визначили вуглецевий слід глобального туризму в усьому світі, і їх результати показують, що вплив туризму приблизно в чотири рази більше, ніж вважалося раніше. Дослідження проводилося групою вчених у Сіднейському університеті за допомогою інтегрованого аналізу стійкості за ланцюгами постачань, включаючи всі компоненти індустрії туризму, від поїздок до сувенірів. Група виявила, що глобальний туризм зростає швидше, ніж міжнародна торгівля, і викиди від нього складають одну десяту від загального обсягу викидів парникових газів у світі.

Аналіз наслідків зажадав півтора року і складання приблизно одного мільярда глобальних ланцюжків постачань.

«Наш аналіз є першим в світі відображенням істинної вартості туризму, включаючи харчування і сувеніри, – це повна оцінка глобального туризму протягом усього життєвого циклу, в якій ми врахували всі фактори впливу», – сказав доктор Арунима Малік.
Не дивно, що дослідники визначили повітряні перевезення як основний чинник у загальному обсязі викидів від глобального туризму.

Оскільки в більшості країн світу спостерігається період сильного економічного зростання, існує побоювання, що це призведе до збільшення викидів парникових газів.

«Ми виявили, що вуглецевий слід на душу населення сильно зростає із збільшенням достатку і продовжує зростати по мірі зростання доходів», – сказав провідний дослідник Манфред Ленцен.
Дослідники визнають, що необхідно зробити рішучі кроки для протидії постійно зростаючим обсягам викидів в сфері туризму.

«Враховуючи, що туризм буде рости швидше, ніж інші галузі економіки, міжнародне співтовариство може розглянути питання про його включення в майбутні зобов’язання в рамках угод по клімату (паризька хартія), шляхом фіксації міжнародних рейсів за конкретними країнами», – повідомив автор дослідження Я-Єн Сан.

Вуглецеві податки або схеми торгівлі вуглецем, зокрема для авіації, можуть обмежити майбутній ріст викидів, пов’язаних з туризмом. Однак все це, безсумнівно, призведе до збільшення витрат для авіапасажирів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button