Екологія

Цифрова музика шкодить природі

Цифрова музика в стримінгових сервісах, як з’ясували фахівці університетів Осло і Глазго, стала причиною збільшення екологічного навантаження на навколишнє середовище. На тлі зниження забруднення природи відходами вінілових пластинок спостерігається негативний вплив викидів парникових газів, збільшених за останні сорок років вдвічі.

У своїй новій роботі The Cost of Music («Ціна музики») експерти простежили «вуглецевий слід» музичної індустрії, проаналізувавши відкриті дані. З 1977 року в сотні разів збільшився обсяг контенту завдяки значному здешевленню виробництва музики, а користувачам надається можливість практично за безцінь прослуховувати її в більшій кількості. Стримінгові аудіосервіси винні у шкідливих викидах в обсягах, що перевищують цей показник на піку виробництва платівок. У США продаж музики на «вінілі» забезпечувала близько 140 000 т парникових газів в перерахунку на вуглекислий газ, а зберігання і обробка контенту в інтернеті – 200 000-350 000 т.

Фахівці стверджують, що їх дослідження спрямоване не на заклик інтернет-користувачів відмовитися від прослуховування музичного матеріалу в Мережі і перехід на фізичні носії. Метою наукової роботи її автори називають стимулювання стримінгових сервісів до турботи про навколишнє середовище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button