Здоров'я

Дослідження: солона їжа призводить до стресу

Нове дослідження вчених з Шотландії довело, що вживання занадто великої кількості солі може провокувати стрес.

Дослідники з Единбурзького університету провели експерименти з мишам і прийшли до висновку, що підвищений вміст солі в крові провокує стрес.

Вчені в ході спостереження розділили мишей на дві групи: першу годували солоною їжею протягом 2-8 тижнів, а друга сиділа на звичайній дієті. В кінці зазначеного періоду у кожної групи гризунів взяли аналіз крові, який показав, що у мишей з першої групи виросли рівні кортизолу — «гормону стресу».

Крім того, у міру підвищення рівня солі в організмі зростає і кров’яний тиск, що може збільшити ризик серцевого нападу або інсульту.

У ході дослідження експерти також взяли зразки тканин мозку у деяких мишей після їх евтаназії та виявили підвищену активність генів, які продукують білки в мозку, відповідальні за реакцію на стрес. Вчені не виключають, що подібні реакції організму на сіль можуть відбуватися і у людей.

Однак не варто забувати, що існують відмінності в тому, як тварини і люди поглинають, використовують і засвоюють сіль. Для людей та кількість приправи, яку спожили миші, може бути незначною. Так що даний експеримент став основою для подальших досліджень впливу солі на людський організм в цілому.

Але все ж шотландські фахівці попередили: занадто велике споживання солі вже точно не позначиться позитивно на організмі, так що в будь-якому випадку є сенс в скороченні кількості цієї приправи в раціоні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button