Наука

Створено нанокомпозитне мідне покриття для боротьби з супербактеріями

Покриття на основі міді вбиває бактерії швидше і у великих кількостях, ніж існуючі складники. Дослідники пропонують використовувати його в лікарнях та інших місцях з великою кількістю відвідувачів.

Дослідники з Університету Британської Колумбії розробили антибактеріальне покриття, що складається з крихітних мідних і цинкових частинок. Наноструктури являють собою крихітні випуклості, які можуть вбивати бактерії, розриваючи їх клітинну стінку. Цинк, як і мідь, має протимікробні властивості, вибірково окислюється в присутності міді і допомагає швидше вбивати бактерії в порівнянні з чистою міддю.

Дослідники показали, що створеному матеріалу знадобилася всього одна година, щоб убити 99,7% бактерій золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus). Це в два рази швидше, ніж чиста мідь. Саме цей грампозитивний патоген викликає більшість внутрішньолікарняних інфекцій.

Вчені відзначають, що хоча сучасні складники, виготовлені з чистої міді, мають антибактеріальні та самодезінфікуючі властивості, вони вбивають певні типи бактерій з більш товстою клітинною стінкою (грампозитивні бактерії) повільніше, ніж бактерії з більш тонкою клітинною стінкою (грамнегативні).

Це покриття не тільки вбиває патогени швидше, ніж чиста мідь, але і допомагає зберегти ефективність антибіотиків. Використовуючи нову формулу, ми вбиваємо патогени до того, як пацієнти заразяться і їм будуть потрібні антибіотики. Тим самим ми сповільнюємо зростання стійкості до антибіотиків. Аманда Кліффорд, керівник дослідження з Університету Британської Колумбії

Розробники вважають, що використання покриття може значно знизити частоту зараження бактеріальними інфекціями від поверхонь, до яких часто торкаються в медичних установах та інших місцях з великою кількістю відвідувачів. Вчені вже зареєстрували патент на розробку і обіцяють, що найближчим часом матеріал буде доступний для лікарень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments