Інтернет

Доступ до Інтернету у сільській місцевості: алгоритм підключення

Всесвітнє павутиння за популярністю обійшло телебачення. Інтернет дає можливість не лише отримувати новинну інформацію та переглядати фільми, а й забезпечує спілкування з друзями та близькими, дозволяє придбати товари, організувати бізнес. Важливість організації вільного доступу до мережі важко переоцінити. Якщо в межах міста питання вирішується досить просто, то в сільській місцевості можливі складнощі, які легко усунути за допомогою сучасного мережевого обладнання.

63205e5a94f61.jpg

Вигідне рішення

Забезпечити провідний доступ в умовах дачі або сільської місцевості неможливо, ефективний оптоволоконний зв’язок вимагає величезних капіталовкладень. Альтернативою кабельному з’єднанню стала бездротова комунікація. Сигнал поширює базова передавальна станція і, ставши абонентом одного з мобільних провайдерів, що діють в Україні, користувач зможе отримати доступ до мережі.
До придбання обладнання слід уточнити, де і на якій відстані знаходиться базовий передавач. Зона покриття обраного постачальника інтернету має охоплювати місцезнаходження абонента. Серед пропозицій мобільних операторів Київстар, Vodafone, Lifecell – тарифні плани з різним обсягом трафіку за прийнятними цінами. Для місця постійного проживання буде ефективним безлімітний тариф, в інших випадках можна підібрати пакет з вигідними пропозиціями.
Для функціонування пристрою потрібно купити SIM-карту українського мобільного оператора необхідного формату та вставити її в модем. В Україні мобільні оператори Київстар, Vodafone, Lifecell працюють у частотних діапазонах 1965-1980/2155-2170 МГц, та 1800 МГц, 2600 МГц. При виборі 3G/4G модему слід з’ясувати, чи пристрій підтримує дані частоти. Знаючи зону покриття БС, можна підібрати девайс із оптимальним радіусом дії. Підключення сучасного модему інтуїтивно зрозуміло, яке налаштування здійснюється автоматично, при першому підключенні.
Після нескладних дій модем забезпечить точку доступу одного гаджета. При необхідності підключення одночасно кількох користувачів абонент повинен придбати роутер. Маршрутизатор забезпечить локальну мережу Wi-Fi, точку доступу отримає одразу цілий ряд пристроїв, кількість яких, як і радіус дії, вказана в паспорті. Існують стаціонарні прилади, що поєднують функції модему та роутера.

63205eb103e14.jpg
При слабкому мобільному сигналі для його посилення, додатково набувають зовнішньої антени спрямованої дії. Диполь встановлюється на дах будинку або на щоглу, що окремо стоїть, на висоту не менше 4,5 мм. Рекомендується вибрати антену, що підтримує технологію MIMO 2?2, що збільшить швидкість завантаження в 2-2,5 рази.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button