Наука

Знайдено препарат, який підвищує виживаність при раку

Пацієнти з метастатичним колоректальним раком відрізняються низькою виживаністю. Новий препарат може поліпшити цей показник.

Лікарі відзначали у пацієнтів з рефрактерним метастатичним колоректальним раком поліпшення виживаності при прийомі фруктинібу. Результати дослідження представили на виставці Конгресу Європейського товариства медичної онкології (ESMO) 2022.

Дослідники з онкологічного центру Андерсона при Техаському університеті повідомили про результати нового дослідження колоректального раку. Згідно з даними, таргетна терапія фруктинібом покращує загальну виживаність (ЗВ) і виживаність без прогресування (ВБП) у пацієнтів з рефрактерним метастатичним колоректальним раком.

ЗВ склала 7,4 місяця у групі пацієнтів, яка приймала фруктиніб, порівняно з 4,8 місяцями у групі на плацебо. При цьому, медіана ВБП становила 3,7 місяця у групі пацієнтів на фруктинібі порівняно з 1,8 місяця у групі плацебо.

“Пацієнти з рефрактерним метастатичним колоректальним раком мають дуже обмежені можливості лікування”, – пояснює Арвінд Дасарі, головний дослідник, доктор медичних наук та доцент кафедри шлунково-кишкової медичної онкології. – Результати нового дослідження дуже обнадіюють і підтверджують, що фруктиніб можна використовувати для лікування пацієнтів, у яких раніше не було інших варіантів».

Рандомізоване клінічне дослідження фази III проводилося в 153 центрах США, Європи, Японії та Австралії. У подвійному сліпому дослідженні вчені оцінювали лікування новим пероральним препаратом фруктинібом – низькомолекулярним інгібітором тирозинкінази рецепторів фактора росту ендотелію судин (англ. vascular endothelial growth factor receptors, VEGFR) – у поєднанні з підтримуючою терапією порівняно з плацебо та підтримуючою терапією у пацієнтів, які раніше отримували інтенсивне лікування від резистентного метастатичного колоректального раку.

За даними Американського онкологічного товариства, колоректальний рак є другою за частотою причиною смерті від раку у чоловіків і жінок разом узятих. Незважаючи на досягнення в лікуванні, пацієнти з метастатичним колоректальним раком як і раніше відрізняються низькими показниками довгострокової виживаності. Після того, як пацієнти проходять терапію, вони зазвичай живуть всього від чотирьох до п’яти місяців. Тому існує велика потреба в альтернативних методах лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments