Наука

Дослідження: люди в день можуть пройти на 1000 кроків більше, якщо вип’ють каву

Американські вчені продовжують вивчати вплив кави на організм людей. Результати їх нового дослідження показали, що завдяки всього лише одній чашці кави в день людина може додати до свого маршруту цілу 1000 кроків.

Команда вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско на щорічній науковій сесії Американської асоціації з проблем серця (AHA, American Heart Association’s Scientific Sessions 2021) представила результати свого дослідження, яке показало, що вживання кави може допомогти збільшити кількість кроків, які людина проходить в день. Як правило, любителі цього міцного напою роблять на одну тисячу кроків більше, повідомляє Daily Mail.

У дослідженні взяли участь 100 дорослих добровольців — вони два тижні носили пристрої для безперервного запису ЕКГ, а також датчики, що відстежують споживання кофеїну, рівень глюкози і цукру в крові, фізичну активність і тривалість сну.

Вчені виявили, що вживання кави на 54% збільшило частоту виникнення аномального серцебиття в нижніх відділах серця. Однак робота також показала, що захоплення цим напоєм призводить до зниження частоти надшлуночкової тахікардії — аномально швидкого серцевого ритму, що виникає у верхніх відділах серця.

Дослідники також змогли зробити висновок, що вживання кави незмінно асоціювалося з більшою фізичною активністю, а також з меншою кількістю сну. У ті дні, коли учасники експерименту пили каву, вони робили на 1000 кроків більше, ніж у так звані «безкофеїнові» дні. Також кожна додатково випита чашка кави в середньому збільшувала кількість кроків на 600.

Кава також впливала і на тривалість нічного сну. Одна чашка кави в день знижувала його тривалість на 36 хвилин, а кожна додаткова — ще на 18 хвилин.

“Велика фізична активність має багато переваг для здоров’я, таких як зниження ризику діабету 2 типу та деяких видів раку”, — пояснюють автори. – З іншого боку, зниження кількості сну пов’язане з різними несприятливими психічними, неврологічними та серцево-судинними наслідками».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button