Здоров'я

Як уникнути появи болів в спині при роботі за ноутбуком

За комп’ютером багато часу проводять люди, що займають різні посади і є представниками різних професій. Вік технологій зобов’язує знати основи роботи за ноутбуком і розуміти принципи його функціонування. У багатьох компаніях без знання і вміння роботи в програмах людину просто не візьмуть на роботу або відправлять на навчання. Люблять посидіти перед монітором і школярі, які грають у різні стратегії і шутери. Комп’ютер часто забирає багато сил і не дозволяє повною мірою насолодитися процесом знаходження в мережі, розбору робочої пошти або проходження нової частини гри. Але ж на ноутбуці можна ще й серіали дивитися!

Правда проблема у людей, які проводять багато часу в комп’ютері часто виникає схожа — біль у спині. Від неї важко позбутися, адже щодня потрібно працювати і знову сідати за улюблений стіл. Але можна подбати про стан спини заздалегідь і слідувати правильним порадам.

Екран повинен знаходитися на рівні очей, використання ноутбука без додаткової клавіатури може викликати болі в шиї. Потрібно придбати окрему клавіатуру, а сам ноутбук поставити на підставку. Обов’язково пам’ятайте про положення шиї. Якщо доведеться нагинатися і дивитися в екран, шия почне затікати і можуть з’явитися сильні болі. Якщо немає можливості придбати окрему клавіатуру, намагайтеся частіше робити розминку і не давати м’язовій тканині перебувати в стані напруги.

Забувати не варто про опору для рук — ставити ноутбук на коліна — не найкраща ідея. Лікті будуть упиратися в тіло і чинити тиск на нього. Важливо створити площу, на якій руки будуть знаходитися в природному положенні. Це правило важливо так само, як  для руки, що лежить на столі, коли людина пише або малює. Якщо вона висить, біль поширюється з подвійною силою і швидкістю.

Найчастіше люди роблять занадто маленькі перерви, забуваючи про час, відведений для відновлення організму. Кращим варіантом є положення лежачи після розминки і розтяжки спини, шиї і рук. Якщо є можливість, полежіть раз на день протягом п’яти хвилин, працездатність підвищиться в рази.

Для нормальної роботи або часу дозвілля, проведеного за грою, варто підібрати правильний стіл і стілець. Їх параметри повинні залежати від зросту і ваги людини, довжини ніг і навіть зору. Потрібно правильно розрахувати відстань, на якій монітор повинен знаходитись. Так само слід подбати про навколишню обстановку і шум, що виникає навколо.

Якщо ж спина почала боліти занадто сильно і біль нестерпно терпіти, за допомогою варто звернутися до лікаря. Він запитає про становище, в якому ви сидите за столом і скаже, як правильно позбутися від неприємного відчуття. Допомогти зможе масаж, розігріваючі мазі або медитація. Не варто ще сильніше навантажувати спину і не давати м’язам відпочивати.

Кнопка «Наверх»