Людина

Стародавні люди кілька разів переселялися з Африки в Аравію

Недавні дослідження на Аравійському півострові вказали на дивовижну стародавню історію території сучасної Саудівської Аравії. Нові знахідки вказують на існування людей в цих місцях ще 400 000 років тому!

Довгий час історія людини у внутрішніх районах Аравійського півострова залишалася погано вивченою. Зараз вчені знаходять справжні скарби в цих місцях!

Міжнародна група археологів виявила тисячі кам’яних знарядь, які свідчать про численні вільних людської міграції в цих місцях. На ділянці Халл-Амайшан 4 і в оазисі Джуба в пустелі Нефуд на півночі Аравійського півострова дослідники виявили шість періодів повноводності озера, з п’ятьма з яких за часом збігаються знахідки артефактів. Кам’яні знаряддя були зроблені ранніми людьми близько 400, 300, 200, 100 і 55 тисяч років тому.

Автори роботи відзначають, що знахідки можуть розповісти про зміни в людській культурі. Вчені виявили приклади й ашельської культури «ручної сокири» нижнього палеоліту і середньо палеолітичних технологій кам’яних отщепів.

Археологи не виключають, що в один час регіоні могли знаходиться різні групи або гомініди, які прийшли в ці місця як з Африки, так і з Євразії. Сьогодні пустеля Нефуд є дуже посушливим регіоном, проте колись давно ці місця покривали пишні пасовища.

Ймовірно, це було можливо через періодичність фаз збільшення кількості опадів, які утворювали тисячі річок і озер. «Виявлення скам’янілостей великих ссавців посеред цієї посушливої ??пустелі – унікальна подія», – пишуть автори. «Самою чудовою стала знахідка декількох фрагментів кісток бегемота. Зараз зона їх проживання обмежена вологими районами Африки, і їх присутність в пустелі Нефуд протягом останніх 400 тисяч років – переконливий доказ того, що Аравійський півострів був у минулому значно вологішим, ніж сьогодні ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button