Людина

Сигнали SOS вашого організму

Всі ми цим грішимо – ігноруємо невеликий біль і не звертаємося до лікаря через брак часу або сил. До того ж у більшості випадків невеликий дискомфорт швидко проходить і більш не повертається. Однак деякі симптоми не можна ігнорувати, так як вони можуть бути ознакою серйозного стану, який став його причиною. Ми розповімо вам про 9 сигналів, які може подавати організм, коли щось не гаразд.

1. Ненормальні кровотечі або виділення з піхви

Після закінчення менопаузи у нормі ніколи не відбувається кровотеч з піхви. Ось чому поява крові на білизні у жінки в постменопаузу є тривожним сигналом. Це може бути ознакою як гормонального збою, так і більш серйозних станів, наприклад, раку ендометрія. Те ж саме можна сказати про будь-які незвичайні виділення з піхви в будь-якому віці. Хоча виділення можуть бути наслідком інфекції, рясне або погано пахнуче виділення нерідко виникає при раку шийки матки або фаллопієвої труби. Запам’ятайте: якщо ви помітите щось незвичайне на своїй білизні, негайно зверніться до гінеколога і опишіть свої скарги як можна докладніше.

2. Втрата ваги без видимої причини

Зазвичай рух стрілки на вагах вліво означає, що ви наполегливо працювали в тренажерному залі або ретельно стежили за харчуванням. Однак якщо ви втратили кілька кілограмів, не доклавши жодних зусиль, то варто насторожитися. Рак товстої кишки нерідко супроводжується втратою ваги. Це захворювання можна легко зловити на ранній стадії за допомогою регулярної колоноскопії, яку варто робити всім особам старше 50 років або молодше (за показаннями лікаря). У тих, кому ще далеко до 50, нез’ясовне зниження маси тіла може бути викликано діабет або гіпертиреозом.


3. Часті походи в туалет

Якщо ви встаєте один раз за ніч в туалет, це може дратувати, проте тут немає нічого ненормального. Але якщо ви стрибаєте по малій нужді більше трьох разів за ніч, то щось явно йде не так. Наприклад, це може відбуватися внаслідок здавлення пухлиною сечового міхура. Але не варто заздалегідь панікувати – не кожна пухлина є рак. Багато доброякісних утворень, наприклад, фіброма матки, можуть чинити тиск на сечовий міхур, викликаючи позиви на сечовипускання. Причиною також може бути цукровий діабет, при якому ви п’єте велику кількість води. Якщо частота сечовипускань корелює з об’ємом випитої рідини, то не варто переживати. Інші небезпечні симптоми, на які потрібно звернути увагу, включають втому внаслідок зневоднення посилене сечовипускання.

4. Тяжкість і здуття в животі

Немає нічого незвичайного в тому, щоб відчувати важкість у шлунку після рясного прийому їжі. Однак це ненормально, якщо це почуття переслідує вас кожен день. Причиною здуття і важкості в животі може бути рак яєчника, який розвивається у 1 жінки з 70. Дискомфорт у животі – одна з основних ознак цього захворювання. Він виникає через об’єм самої пухлини або викликається нею скупчення рідини в черевній порожнині.

5. Постійне почуття втоми

Ми не маємо на увазі втому, яку ви відчуваєте у понеділок після відмінно проведених вихідних. Вас має насторожити слабкість, яка не залежить від кількості сну або випитої кави. Така втома може бути наслідком величезного ряду захворювань, наприклад, раку матки або шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються анемією. Інші причини включають гіпотиреоз, депресію та інші розлади настрою. Запам’ятайте наступне: якщо ви спите необхідні 8 годин щоночі, і все одно відчуваєте сильну втому, то саме час звернутися до лікаря.

6. Набряк ніг

Якщо ви дивитеся вниз і бачите, що одна з ніг значно збільшилася в розмірах, то потрібно негайно звернутися за допомогою. Такий набряк може бути ознакою тромбу в судині, і при відсутності лікування можливе його міграція в легені з фатальним результатом. Причинами утворення тромбу можуть бути гормональні порушення, прийом оральних контрацептивів, різні онкологічні захворювання, включаючи рак підшлункової залози, товстої кишки.

7. Проблеми з животом

Нудота і блювота – не найприємніші явища, проте зазвичай вони тривають не більше 1-2 днів. Однак якщо болі в животі, розлад і тяжкість турбують вас щодня, то варто насторожитися. Дані симптоми можуть бути викликані об’ємною пухлиною або хімічними речовинами, що пригнічують апетит, які виробляються при раку яєчника, товстої кишки або шлунка.

8. Свербіж, печіння або зміни кольору статевих органів

До сьогоднішнього дня ви, найімовірніше, вже знаєте, як в нормі виглядають ваші статеві органи. Якщо ж ви ще жодного разу не використовували дзеркальце, щоб розглянути себе там внизу, то повідомляємо, що нормальний колір вульви – рожевий. Так що якщо раптом ваш «квітка» втрачає свій звичний вигляд, то відбувається щось недобре. Особливо звертайте уваги на порушення кольору або форми. Рак вульви зазвичай представлений пігментированими або білястими вогнищами або об’ємним утворенням з нерівними краями.

9. Біль у малому тазі

Навіть якщо це неясна, туманна біль, не ігноруйте її. У нормі В малому тазі нічого не повинно боліти. З будь-яким болем, раптовим або тривалим, гострим чи тупим, треба звертатися до лікаря. До частих причин болю внизу живота відносяться пухлини, дивертикуліт або ендометріоз, і всі ці стани потребують негайної консультації лікаря.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments