Різні цікавинки

Душові набори, системи та кабіни: цікаві факти про душ

5 цікавих фактів про душові системи й не тільки

  1. Історія перших душових систем почалася ще в далекому IV столітті до нашої ери. Як не дивно, завдячувати їх появою ми маємо давнім грекам, адже саме вони у період розквіту Олімпійських ігор створили першу у світі конструкцію, яка віддалено нагадувала сучасний літній душ. Вона була призначена для атлетів і використовувалася для відновлення сил та отримання заряду бадьорості після складних боїв.
  2. Якби сучасні душові системи були доступні для міських жителів в епоху Середньовіччя, цілком можливо, що людству вдалося б уникнути частини наслідків пандемії чуми, однією з причин поширення якої була саме неможливість дотримання базових правил гігієни.
  3. Перша душова лійка, яка сьогодні входить до складу ледь не кожного душового комплекту з’явилася майже 140 років тому. Саме у 1889 році у реальність вперше було втілено проект найпростішої душової кабіни, оснащеної верхньою лійкою з розсіювачем. Дізнатися, як сьогодні виглядає повноцінний душовий набор можна на сайті ravak.com.ua.
  4. Науково доведено, що величезна кількість різновидів душів насправді має лікувальні властивості. Так, позитивно впливати на здоров’я людини можуть: французький тонізуючий каскадний душ; всесвітньо відомий душ Віші, батьком якого вважається Генрі Форестер; душ Шарко; паровий душ. Цікавим рішенням для покращення кровообігу, стану шкіри та внутрішніх органів вважається також дощовий, віялоподібний та пиловий душ.
  5. Найдорожча у світі душова кабіна коштує близько 120 тисяч американських доларів. Найголовнішою її особливістю є інтелектуальне програмне забезпечення, яке реагує на різноманітні фізіологічні параметри користувача та підлаштовує під них потужність, інтенсивність та температуру водяних струменів.

Виявляється, що навіть давні греки знали, що переоцінити користь водних процедур для організму людини майже нереально. Ймовірно, саме тому їм належать перші спроби створення душу та ванни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button