Всесвіт

Два різних телескопи використовували разом: астрономи показали, що з цього вийшло

Астрономи створили складене зображення центру скупчення галактик Персей. Вони використовували дані обсерваторій LOFAR і “Чандра”.

Завдяки використанню двох типів телескопів дослідники отримали вражаюче зображення скупчень галактик. Також вчені отримали більше інформації про величезну кількість енергії, яка виділяється навколо надмасивних чорних дір в об’єктах такого типу.

Астрономам давно відомо, що надмасивні чорні діри в центрах галактик виробляють величезні джети. Ці струмені вилітають з чорної діри і нагрівають газ у просторі. Коли джети стикаються з областями газу, вони утворюють величезні «пелюстки» діаметром в десятки тисяч світлових років. Щоб вони зникли, потрібно сотні мільйонів років. Теоретично, ці області простору дають астрономам інформацію про те, що сталося в скупченні.

Проблема в тому, що інформацію важко витягти. Міжнародна команда астрономів вирішила проблему, об’єднавши вимірювання радіотелескопа LOFAR з даними рентгенівського супутника Chandra. Дані Hubble вчені використовували в якості фону для нового зображення.

Така комбінація дає краще уявлення про те, що відбувається, пояснюють вчені. Раніше вона була неможлива, тому що не було доступних радіозображень достатньої якості, щоб вони відповідали рентгенівським зображенням Chandra. Оскільки антенні станції LOFAR тепер розташовані по всій Європі, роздільна здатність стала досить високою.

Складене зображення центру скупчення галактик Персей. Червоний – радіовипромінювання, прийняте LOFAR. Синій – рентгенівські промені телескопа “Чандра”. Білий – це водень на карті H-альфа телескопа WIYN. А фон – нічне небо в оптичному світлі телескопа “Хаббл”. Надано: LOFAR / Chandra/WIYN/Hubble/Frits Sweijen

Щоб продемонструвати свою техніку, вони сфотографували скупчення Персея. Це група з більш ніж тисячі галактик, розташованих приблизно в 240 млн світлових років в напрямку північного сузір’я Персея.

Зараз астрономи продовжують створювати складові зображення інших скупчень. Використовуючи основні дані, вони сподіваються краще зрозуміти взаємодію між галактиками та їх оточенням у ранньому Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments