Фото

Два роки з життя комети очима «Розети»

Представлені 210 зображень відображають погляд «Розети» на комету 67P / Чурюмова — Герасименко за період з липня 2014 року по вересень 2016 року. Фоторяд починається за місяць до прибуття «Розети» 6 серпня, на той момент у поле зору апарату комета була лише точкою в кілька пікселів. Коли в просторі раптово виявилася цікава фігура, «Розетта» поспішила показати її поверхню, наблизившись на 10 км, щоб знайти зручне місце для посадки спускного модуля «Філи», яка відбулася лише через три місяці.


Посадка «Філи» відзначена «прощальними» знімками, зробленими як обома космічними кораблями незабаром після розлуки, так і самим «Філи», коли він наближався до поверхні на свою першу точку. Також представлено зображення, зроблене на кінцевому посадочному майданчику.

Наступні зображення, зроблені «Розетті», відображають мінливу відстань від комети, а також зростання та падіння активності комети по мірі її обертання навколо Сонця.

До того як комета досягла своєї найбільшої активної фази в серпні 2015 року, «Розетті» вдалося здійснити кілька близьких прольотів, у тому числі той, при якому геометрія освітлення від Сонця була такою, що тінь космічного корабля було видна на поверхні.

Потім через збільшення пилу в місцевому середовищі «Розетту» довелося зберігати більш безпечну дистанцію і вести наукові спостереження здалеку. Але і в цей час були отримані вражаючі види на глобальну активність комети, включаючи струмені і спалахи.

Як тільки її активність почала слабшати, «Розетта» знову наблизилася й стала вести наукові спостереження ближче до ядра, отримавши знімки поверхні в більш високому дозволі і простеживши за змінами після цього періоду активності.

З часом, коли комета повернулася до більш холодної зовнішньої Сонячної системи, доступна сонячна енергія для роботи «Розети» впала. Місія завершилася її драматичним спуском на поверхню комети 30 вересня 2016 року. Підбірка фінальних знімків представлена в кінці колажу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments