Різні цікавинки

Двадцятка цікавих фактів про травлення

Двадцятка цікавих фактів про травленняПропонуємо вашій увазі підбірку цікавих фактів про травлення.

1. Ваш травний тракт являє собою 9-метрову трубу, яка починається в роті і закінчується анальним отвором.

2. У тонкій кишці стільки складок, аж до самих мікроскопічних, що загальна площа її поверхні становить 250 квадратних метрів. Цього достатньо, щоб покрити тенісний корт.

3. Травлення починається ще до того, як ви щось з’їли. Вид і запах їжі запускає слиновиділення і вироблення травних соків. Як тільки перший шматочок потрапляє вам в рот, всі системи травлення починають активно працювати.

4. Давньоримський медик Гален вважав шлунок одушевленою  істотою всередині нас, яка «здатна відчувати порожнечу, що стимулює нас шукати їжу».

Читайте також: Зміна дієти змінює нашу мікрофлору за добу

5. Нам потрібно близько 72 годин, щоб переварити святкову вечерю. Першими переваряться вуглеводи, такі як різні пироги і випічка. Потім настане черга сухого пересмаженого  білка (смажена курка), і найдовше займуть жири, включаючи соуси і збиті вершки з торта.

6. Людина з’їдає в середньому близько 500 кг їжі на рік.

7. Рот має нейтралізуючу функцію. Він або охолоджує, або підігріває їжу до температури, яка прийнятна для решти травного тракту.

8. Кожен день ми виробляємо близько 1,7 літрів слини. Кількість слини регулюється автономною нервовою системою, що означає, що процес відбувається автоматично. Ось чому у нас слина виробляється при одному лише вигляді, запаху або думки про їжу.

9. М’язи травних органів скорочуються хвильовими рухами і цей процес називається перистальтика. Саме завдяки цьому їжа потрапить у шлунок людини, навіть якщо він буде їсти, стоячи на голові.

10. У шлунку величезна місткість. В середньому шлунок дорослого може витримати близько 1 літра їжі.

11. Щоб перетравити їжу теж потрібні калорії, що становить від 5 до 15 відсотків наших енерговитрат. Найбільше енергії потрібно для переварювання білків і алкоголю.

12. Пікацизм або збочений апетит – це порушення харчування, при якому в людини розвивається потреба споживати неїстівні речі, такі як фарба, крейда і бруд. Вона проявляється у 30 відсотків дітей, і причина її не відома. Є припущення, що в усьому винен недолік якихось мінералів.

13. Основний травний сік – соляна кислота, яка може розчинити метал, проте пластикові іграшки, олівці і волосся виходять на іншому кінці травного тракту практично в незмінному вигляді.

14. Що буде якщо проковтнути жуйку? Існує міф, що жуйка залишається в шлунку 7 років, перш, ніж буде переварена. Це неправда. Наш організм дійсно не може переварити жуйку, але вона вийде разом зі стільцем незмінною. У дуже рідкісних випадках велика кількість жувальної гумки і запор може привести до закупорки в кишечнику.

Читайте також: Чому краще їсти повільно?

15. Велика частина гормону серотоніну – основного гормону настрою – виробляється не в голові, а в шлунку.

16. При панкреатиті ваше тіло починає буквально пожирати вас зсередини. Біль, яка при цьому виникає, пов’язана з тим, що ферменти переварюють жир, просочуються з протоки підшлункової залози до інших тканин, що фактично вас роз’їдає.

17. Вода, ферменти, основні солі, слиз і жовч створюють близько 7,5 літрів рідини, яка потрапляє до нас в товсту кишку. І лише близько 6 столових ложок з усієї цієї суміші виходить.

18. Печінка є лабораторією нашого тіла. Вона виконує більше 500 різних функцій, включаючи зберігання поживних речовин, фільтрацію і обробку хімічних речовин у їжі, вироблення жовчі і багато інших.

19. Найгучніша відрижка, яка була зафіксована, становила 107,1 децибел, що можна порівняти з гучністю бензопили. Її володарем став британець Пол Ханн який продемонстрував свої здібності на телебаченні.

20. Метеоризм або кишкові гази є сумішшю проковтнутого повітря, газу, виробленого в результаті реакції в шлунку і газом, що виробляють  бактерії у травному тракті. Ця суміш складається з азоту, кисню, вуглекислого газу, водню та метану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button