Наука

Дворянський “маєток” вікінгів знайшли на півночі Данії (фото)

Археологи виявили гігантський зал, який був побудований близько X століття і служив для політичних зустрічей і прийому гостей.

Археологи при проведенні розкопок в Північній Ютландії в Данії знайшли зал, який досягає 40 метрів в довжину і 8-10 метрів завширшки. Споруда, як вважають дослідники, належить до періоду правління Харальда Синьозубого і належала багатому дворянському роду.

Споруда поки розкопана тільки частково, але вже можна зрозуміти, що зал був досить просторим. Всередині нього було встановлено 10-12 дубових колон, які підтримували дах. Вони мають прямокутний перетин і розміри до 90х50 см. Дослідники вважають, що вони мали не тільки функціональне, але і декоративне значення. Це було важливо, оскільки зал був престижною спорудою, яка служила місцем політичних зборів та зустрічей великих гільдій вікінгів.

Вид на розкопки зверху. Зображення: Nordjyske Museer

Дизайн споруди нагадує приміщення, знайдені в кільцевих замках Харальда Синьозубого — короля Данії і Норвегії, в тому числі в замках Фіркат в Хобро і Аггерсборг в Аггерсунді. Попередній аналіз показав, що споруда була створена не раніше другої половини IX століття і не пізніше XI століття.

Археологи відносять споруду до періоду короля Харальда не тільки через архітектурні подібності. Неподалік від місця розкопок був виявлений рунічний камінь. На ньому написано: «Хове, Торкільд, Торбьорн встановили камінь свого батька Рунульва ден Роднільде». Напис датується 970-1020 роками. Дослідники вважають, що камінь пов’язаний з сімейством, що володів маєтком.

Рунічний камінь. Зображення: Nordjyske Museer

Вчені вважають, що в наступному році, коли розкопки будуть продовжені, в окрузі будуть знайдені додаткові будівлі і споруди, оскільки будівлі цього типу рідко стоять окремо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button