Наука

Коронавірус і його фрагменти в вакцинах не можуть змінювати ДНК людини

Біологи з Університету Квінсленду в Австралії разом з колегами з Іспанії, Франції та Великобританії в новій роботі перевірили, чи може коронавірус вбудовуватися в ДНК людини.

У новій роботі біологи вирішили перевірити, чи може новий тип коронавірусу вбудовуватися в ДНК людини. Для цього вони провели лабораторне дослідження на інфікованих вірусом SARS-CoV-2 людських клітинах лінії HEK 293T.

HEK 293 – клітинна лінія, отримана з ембріональних нирок людини. Завдяки простоті культивування та трансфекції набула широкого поширення в сучасній клітинній біології.

Крім того, широко використовується в біотехнологічній і фармакологічній галузях як продуцент терапевтичних білків і вірусів для генної терапії.

“Ми вивчили припущення про те, що людські клітини і діючі в них молекулярні механізми перетворюють РНК COVID-19 в ДНК, викликаючи незворотні мутації, провели секвенування ДНК і не знайшли доказів COVID-19 в ДНК”, – говорить Джеффа Фолкнера, професор і молекулярний біолог з Квінслендського інституту мозку

В результаті з’ясувалося, що SARS-CoV-2 – це одноланцюговий поліаденилірований РНК-бетакоронавірус, який не кодує обернену транскриптазу (RT) і, отже, не здатний викликати мутації, що дозволяють йому інтегруватися в геномну ДНК людини в рамках свого життєвого циклу.

За словами авторів, однією з причин проведення такого дослідження була велика кількість помилок навколо нового типу коронавірусу і вакцинації.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button