Екологія

Як відбуваєьться забруднення Світового океану пластиком

Група дослідників склала список з 1000 річок по всьому світу, які скидають найбільшу кількість пластику в Світовий океан. Крім того, вчені оцінили вплив на забруднення пластиком різних країн. Статистика опублікована в журналі Science Advances.

Щоб простежити шлях пластмас: з міст і виробництв в океан, – дослідники вивчили всі можливі маршрути й виявили три основні рушійні чинники поширення забруднення пластиком: вітер і різні форми опадів, які переміщують пластик з однієї області в іншу; спосіб використання землі та її географія – різні типи місцевості можуть полегшити переміщення пластмас під дією природних сил; і відстань, яку пластику потрібно «пройти», щоб «дістатися» до моря.

Було встановлено, що відстань переміщення грає важливу роль в ймовірності попадання пластику в океан. Пластмаси, використовувані біля океану, наприклад, або біля річок, що протікають на невеликій відстані від океану, мають більш високу ймовірність потрапити в океан, ніж ті, які знаходяться далі від моря.

Раніше було встановлено, що велика частина пластика, що скидається в океан, надходить з декількох дуже великих річкових систем. Але, вивчаючи тисячі річкових систем, дивлячись на їх геологічні особливості та близькість до населених пунктів, а також на відстань до моря, дослідники виявили, що багато пластику потрапляє в океан з невеликих річок. Вони створили карту, на якій показані перші 1 000 річок, на які припадає до 80% всього пластика, що скидається в океани.

Окремо в дослідженні говориться про вплив країн на забруднення Світового океану пластиком. Так, наприклад, Росія виробляє 363 тис. метричних тонн відходів з пластику в рік, в океан скидається приблизно 542 тонни. Для порівняння: США скидає в океан приблизно 2 400 тонн на рік, зате виробляє відходів на порядок менше – 267 тис. метричних тонн. А Індія – 126,5 тонн в океан, і понад 13 млн метричних тонн відходів. Приблизно стільки ж, скільки Росія, в океан скидає Колумбія (431 тонна), Конго (676) і Північна Корея (387).

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button