Всесвіт

NASA займеться пошуком позаземних технологій

NASA не має наміру припиняти пошуки інопланетян в космосі, але тепер американське космічне агентство вирішило зосередитися на пошуку техносигнатур — ознак технологічної діяльності позаземних цивілізацій на екзопланетах, до яких відносяться, наприклад, лазерне випромінювання, інженерні споруди, штучне світло або виділення великої кількості тепла.

Наприкінці минулого тижня американське космічне агентство організувало конгрес з проблем пошуку техносигнатур в інституті Місяця і планет NASA у Х’юстоні (США), на якому науковці обговорили найбільш перспективні напрями дослідження та можливу співпрацю з приватними організаціями для залучення інвестицій в проект. Ідея пошуку техносигнатур в космічному просторі вже знайшла підтримку на рівні уряду США.

Техносигнатури являють собою сигнали, які можна інтерпретувати як ознака розвинутої цивілізації. Найпоширеніша форма таких сигналів на Землі — радіохвилі. Також це може бути лазерне випромінювання, штучне світло, тепло або хімічні елементи, що забруднюють атмосферу. Однією з причин зростання інтересу вчених до пошуку інопланетян є спостереження змін світності зірки Таббі в 2015 році.

Відкриття телескопом «Кеплер» незвичайних коливань яскравості цієї зірки викликало чимало дискусій у науковому співтоваристві: вчені досі обговорюють, що могло стати їх причиною. Серед можливих версій називають пилову хмару, навколозірковий диск і навіть сферу Дайсона — гіпотетичний астроінженерний проект, що представляє собою тонку сферичну оболонку великого радіусу із зіркою в центрі.

Найімовірніше, справа в пиловій хмарі, але епізод з незрозумілим світінням Таббі приніс вченим користь при пошуку аномалій в отриманих з космосу даних. Справа в тому, що техносигнатури, або ознаки технологічно розвинених цивілізацій, можуть проявлятися як раз у вигляді якихось відхилень від норми, а версію про діяльність у космосі інопланетних цивілізацій NASA має намір розглядати нарівні з іншими гіпотезами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button