Всесвіт

Подивіться на зіткнення космічного каменю з Юпітером (відео+фото)

Наземні телескопи зафіксували зіткнення Юпітера з невідомим об’єктом 28 серпня. Входження астероїда або невеликої комети в атмосферу газового гіганта викликало короткий спалах світла. Відео події астрономи-любителі опублікували в соціальній мережі X (Twitter).

Спалах при зіткненні космічного каменю з Юпітером. Відео: MASA Planetary Log, Twitter

За даними дослідження, проведеного в 2013 році, щорічно газовий гігант випробує удари від 12 до 60 космічних каменів розміром від 5 до 20 м. Але більшість таких подій залишається непоміченими. Останнє задокументоване зіткнення відбулося у вересні 2021 року.

Для спостереження нового зіткнення дослідники використовували оптичні телескопи проекту OASES — японської мережі, призначеної для автоматичного спостереження за випадковими подіями в космосі. Зіткнення викликало короткий спалах в атмосфері Юпітера. Щоб визначити тип об’єкта і його точний розмір, буде потрібно додатковий аналіз архівних даних.

Спалах, викликаний зіткненням Юпітера з космічним каменем. Зображення: OASES / PONCOTS

Через величезний розмір і гравітації Юпітер часто піддається «атакам» комет і астероїдів. Вважається, що його гравітація захищає внутрішні планети Сонячної системи від більшості зовнішніх об’єктів. Крім того, він дестабілізує пояс астероїдів, захоплюючи деякі з рухомих тут космічних каменів.

Вперше астрономи спостерігали зіткнення в Сонячній системі за межами Землі влітку 1994 року, коли фрагменти комети Шумейкерів — Леві 9 впали в атмосферу Юпітера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button