Земля

Загадкові смерті дельфінів пов’язані зі зміною клімату

У 2007 році вчені, які вивчають дельфінів в озерах Гіппсленд на південному сході Австралії, спостерігали, як океан вимиває на море мертвих дельфінів зі шкірними ушкодженнями, схожі на опіки третього ступеня. Нове дослідження пояснює причину загибелі морських тварин.

Кейт Робб, яка очолює дослідний центр Фонду морських ссавців в Австралії об’єдналася з патологом-ветеринаром дикої природи Падрайґ Дуіньяном, який працював у ветеринарній школі Мельбурнського університету, і Нахіідом Стівенсом, ветеринарним патологом в Університеті Мердока, що вивчають аналогічні випадки загибелі дельфінів в Західній Австралії, щоб спробувати розгадати загадкові смерті дельфінів.

За словами вчених, дельфіни загинули через те, що їх середовище існування стало опріснене.

Через більш ніж десять років після масової загибелі дельфінів 2007 року група вчених опублікувала в журналі Nature Scientific Reports статтю, в якій загибель дельфінів через прісноводну шкірну хворобу зв’язали зі зміною клімату.

До речі, прісна вода є причиною смертельних виразок на шкірі не тільки у дельфінів, але і китів. У новому дослідженні наводиться більше доказів загибелі дельфінів через прісну воду. Крім того, вченим вдалося довести, що збільшення числа екстремальних погодних явищ через зміни клімату призвело до того, що популяції дельфінів потрапляють в більш прісну воду.

Спочатку біологи, екологи та патологи підозрювали бактеріальну або вірусну природу смертельних шкірних виразок, але це припущення виявилося помилковим. Вчені відзначили, що дельфіни здатні переносити зміни в діапазоні солоності, але коливання, викликані зміною клімату, виявилися занадто серйозними.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button