Технології

Ефективність сонячних батарей підвищили за допомогою суміші фарб

Як і більшість технологій, робота над сонячними пристроями велась хвилеподібно.

Спочатку були кремнієві сонячні батареї, розроблені із застосуванням технологій, залежних від комп’ютерних чіпів. Потім настала черга робіт над плівковими матеріалами, спеціально створених для збору енергії сонця, проте і вони були залежні від мікроелектроніки.

Третє покоління пристроїв один вчений і блогер описав як «дикий захід», мета якого, серед іншого, полягала в створенні недорогих сонячних батарей на основі низькотехнологічної рідинної хімічної обробки.

31-10-14-foto-cikavosti-500x424-1

[ads1] У виданні Journal of Renewable and Sustainable Energy Рем Мехра з університету Шарден (Індія) повідомив про успіх в спроможності сонячних батарей з оксиду цинку поглинати видиме світло, просто застосовуючи суміш різних стандартних фарб.

Читайте також: Сонячні батареї захоплюють світ: перша плаваюча сонячна ферма

Спільно з колегами з університету Делі Мехра занурив батареї в декілька фарб. Кращого результату вдалося досягти завдяки суміші барвників, включаючи малахітовий зелений, що використовується в консервованих овочах, желе і соусах, і бенгальський рожевий, який застосовують в діагностичних очних краплях для визначення очних травм. Обидва цих барвника разом підвищують ефективність сонячних батарей оксиду цинку майже на 8%.

Мехра з колегами переконані, що в майбутньому можуть бути сформульовані певні суміші фарб для створення специфічних сонячних батарей, подібно до того, як сьогодні різні суміші фарб використовуються для створення пластирів, косметики і духів.

Натхнення: innovanews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button