Технології

Штучний інтелект буде боротися з нелегальною вирубкою лісів

Практично всі знають, що лісові масиви у світі знаходяться під серйозною загрозою. Кожен рік ми втрачаємо від 80 000 до 150 000 квадратних кілометрів лісів через людську активність. Але як побачити, де конкретно йде нелегальна вирубка?

Абстрактне число ми знаємо, але набагато важче вирахувати, де конкретно ліси перебувають під загрозою, особливо якщо врахувати, що до 90% вирубки тропічних лісів зараз нелегальне. І ось тепер некомерційна організація Rainforest Connection створила систему, завдяки якій для вирішення цієї проблеми може використовуватися машинне навчання.

Команда інженерів і програмістів створила складну систему сенсорів, які можуть переносити екстремальні умови в дощових лісах, використовуючи модифіковані смартфони, що працюють на сонячних панелях. Головне, це сховати пристрої — розробники назвали їх «Охоронцями» — серед дерев так, щоб їх ніхто не знайшов. Сенсори записують звуки лісу і завантажують у хмарний сервер в реальному часі.

Після чого штучний інтелект від Google під назвою TensorFlow фільтрує отримані звуки і вишукує серед них підозрілі шуми, начебто звуки бензопил або шуму працюючих вантажівок.

Цей алгоритм був запущений ще в 2015 році, і він допомагає розробникам поліпшити сервіси, на зразок розпізнавання мови або, як в даному випадку, звуків. Google пропонує його безкоштовно, але краще всього він функціонує на хмарних платформах самого Google.

Наскільки така система може допомогти зберегти ліси, покаже час. Але справа не тільки в тому, щоб розпізнати вирубку, але ще і її зупинити, а ось тут без втручання уряду не обійтися.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть