Екологія

Екодім: 10 дивовижних споруд, які не шкодять довкіллю

Кращі зразки екологічних споруд.

Люди, які впевнені, що екологія і комфорт – речі не сумісні, сильно помиляються. Протягом багатьох років архітектори, дизайнери і будівельники працювали над розробкою красивих, комфортних і екологічних жител для людей і непогано досягли великого успіху в цьому. У цій статті представлено 10 найкращих екологічно чистих будинків, в яких є все необхідне для зручності людини.

1. Екологічна Арка, Кент, Англія

Будинок з «нульовим викидом вуглецю».

Цей екологічно чистий будинок прагне злитися з природою. Сама будівля схоже на коробку, яка розташована під величезною аркою, побудованої з 26000 глиняних черепиць ручної роботи. Вся ця конструкція щедро вкрита землею та засіяна травою. Споруда має велику конструктивну міцність, що забезпечує будинок гарну здатність до терморегуляції. Також це житло обладнано першою у Великобританії системою сонячних панелей, які виробляють тепло та енергію.

2. Активний будинок, Ліструп, Данія

Перший у світі будинок з позитивним енергобалансам.

Це насправді унікальний будинок. Він сам регулює кількість світла і тепла, що надходить через вікна, регулює навантаження в залежності від того, де знаходяться жителі будинку і чим вони займаються. Будинок самостійно може відкрити вікна і забезпечити необхідний мікроклімат в приміщенні. Ця споруда, виробляє стільки енергії, що може віддавати її в центральну мережу, за що в більшості країн можна отримувати гроші. Таким чином, будинок стає джерелом доходу, а не витрат. Крім величезного набору функцій, це сучасне житло має ще і стильний дизайн інтер’єру.

3. Живий будинок, Санта-Моніка, США

3

Цей будинок отримав «Платинову Оцінку» по Американській системі оцінки дизайну LEED і привернув до себе багато увагу з боку преси і архітекторів. Особливість цієї екологічної споруди в тому, що вона не виробляє викидів в атмосферу, завдяки цьому забезпечує збереження навколишнього середовища. Крім того, будинок сам може виробляти енергію, що також робить позитивний вплив на екологію. Ця споруда складається зі спалень і здатна повністю задовольнити основні потреби людини.

4. Будинок-потік, Новий Орлеан, США

Яскравий будинок, побудований з екологічно чистих матеріалів.

Дах цієї яскравої будівлі складається з фотогальванічних панелей, які зберігають дощову воду і подають її для поливу. У будинку передбачена природна система вентиляції та енергопостачання. Для цієї споруди були використані тільки екологічні матеріали, які можуть бути повністю перероблені у разі необхідності.

5. Брукс-Авеню, Флорида, США

Будинок-кемпінг, де можна відчути себе частинкою природи.

Цей унікальний каліфорнійський будинок оснащений сонячними батареями і живими зеленими стінами. Головна мета створення цієї споруди була ідея нерозривного зв’язку між внутрішнім і зовнішнім простором, а також усунення необхідності штучного кондиціонування повітря. Всі оздоблювальні матеріали і покриття, використані при будівництві та декорі, відрізняються відсутністю токсичних речовин.

6. Будинок серед дерев, Сідней, Австралія

Оригінальний дизайн екобудинку для великої родини.

Ця споруда нагадує казковий будиночок на дереві. Людське житло причаїлося в густих кронах дерев і стало природною, їх частиною. Відкрита вітальня стимулює постійний потік світла і повітря. Вікна-жалюзі пропускають достатню кількість світла і повітря. Дах, що має форму метелики, влітку забезпечує достатню кількість тіні, а взимку, пропускає до будинку багато світла.
[ads2]

7. Заміська резиденція, Скага-фіорд, Ісландія

Простий і функціональний дизайн екобудинку.

Цей будинок відрізняється простотою і функціональністю. Він побудований із залізобетону і дерева, що дає йому високу здатність до терморегуляції. Також будинок здатний самостійно забезпечувати себе світлом і енергією.

8. Котедж лісника, Сассекс, Англія

Хатина в лісі, побудована своїми силами з природних матеріалів.

Цей будинок, побудований з природних екологічно чистих матеріалів, який не виробляє викидів в атмосферу і знаходиться серед лісу. Ця споруда обладнана мінімальними зручностями і таким чином значно економить природні ресурси.

9. Вілла UH 1, Наку, Швеція

Екстравагантний зразок екологічної споруди.

Особливість цього елітного особняка, – його візуальна і конструктивна схожість з німецьким бункером воєнних часів. За задумом архітекторів, така споруда буде зберігати мікроклімат у приміщенні. Теплопостачання будинку забезпечується за рахунок термального джерела, а водопостачання – частково за рахунок дощової води.

10. Екобудинок, Іпор, Франція

Будинок, який існує в гармонії з природою.

Будинок розташований на мальовничому схилі Нормандії і існує незалежно від енергосистеми. Будівля обладнана таким чином, що дозволяє самостійно виробляти електрику, регулювати температуру і робити запаси дощової води.
У цьому відео зібрано найкращі приклади екологічних будівель світу:

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button