Екологія

Жителі Гренландії не проти заробити на глобальному потеплінні

Національне опитування близько 1000 дорослих жителів Гренландії, в якому 90% становили корінні жителі, проведене дослідницькою групою під керівництвом Університету Макгілла, показало, що 3 з 4 гренландців підтримують видобуток і експорт піску і гравію. Ці матеріали швидко намивають талі води, що стікають з льодового щита.

Відкладення біля берега Гренландії. Маленькі білі точки знімка – це величезні айсберги. Nicolaj Krogh Larsen

Коли говорять про швидке танення Гренландського льодового щита, майже завжди згадують про те, які загрози цей процес несе людству. Це і підйом Світового океану (до 6 метрів) і затоплення прибережних зон, де живуть сотні мільйонів людей. Це навіть зупинка Гольфстріму, яка спричинить різке похолодання в Європі та Північній Америці. Але досі ніхто не поцікавився, а що ж думають самі жителі Гренландії. Їх небагато – близько 60 тисяч. Але вони там живуть. І саме цих людей найбезпосереднішим чином стосується те, що відбувається на острові.

Виявляється, гренландці хочуть трохи розбагатіти. Але зробити це максимально акуратно.

Жителі острова хочуть, щоб керівництво Гренландії оцінило вплив видобутку і експорту піску, як на навколишнє середовище, так і на економіку. Більшість жителів воліє, щоб видобутком займалися місцеві компанії.

Зміна клімату призводить до відкладення значної кількості піску і гравію уздовж узбережжя Гренландії. А глобальний попит на ці ресурси швидко зростає. Достаток піску і гравію дає Гренландії можливість стати світовим експортером наповнювачів і відреагувати на зростаючий світовий попит на ці ресурси, сприяючи процвітанню країни.

“Ми були дуже здивовані, дізнавшись, що місцева підтримка видобутку піску така висока”, – говорить Метте Бендиксен, провідний автор дослідження. “Ця робота ясно показує, що все більш глобалізоване корінне населення Арктики хоче бути частиною процесу прийняття рішень при обговоренні того, як арктичні спільноти можуть адаптуватися до прискорюваних змін».

Це дослідження є рідкісним прикладом того, як ціла країна (хоч і невелика) може отримати користь від зміни клімату, і наскільки сильною є національна підтримка цієї можливості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments