Екологія

Історичні об’єкти Середземномор’я можуть затонути

Зростаючий рівень моря через танення льодовиків вже до 2100 року призведе до затоплення, повеней та ерозії прибережних районів Середземного моря, – до такого висновку прийшли вчені Кільського університету Німеччини. А це означає, що близько 50 знаменитих історичних об’єктів регіону будуть затоплені вже в наступному столітті.

Список місць, яким загрожує зникнення, потрапили Венеція, Родос, історичний центр Пізи, туніська Медіна, Дубровник, Пафос, Біблос, старе місто Корфу, Сіракузи, Равенна і багато інших об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебувають у прибережній зоні.

Підвищення рівня Світового океану відбувається через теплове розширення океанської води, а також в результаті танення полярних крижаних щитів в Антарктиді і Гренландії і гірських льодовиків. За XX століття середній рівень піднявся на 17 см і продовжує зростати. Швидкість зростання рівня Світового океану щорічно збільшується в середньому на 0,084 міліметра.

Згідно з нещодавнім дослідженням, з 1992 року Антарктида втратила понад 2,7 трильйона тонн льоду, що призвело до підняття рівня води майже на 8 міліметрів. В останні п’ять років середня швидкість танення виявилася в три рази вище, ніж за попередні два десятиліття (!).

Вчені б’ють на сполох, сподіваючись, що їх дослідження допоможе урядам середземноморських країн виробити стратегію щодо захисту унікальних пам’яток та можливого їх переміщення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button