Людина

Експерт: у 65% всіх російських лікарів проблеми з психікою

Нещодавно стався резонансний злочин в одній з міських лікарень м. Білгород, коли лікар завдав смертельний удар пацієнту. Громадськість вважає, що хірургу все ж вдасться уникнути покарання, навіть не дивлячись на те, що проти нього було порушено кримінальну справу. На одному з інтернет-ресурсів з’явилася петиція, під якою підписалися близько 4 тис осіб. В ній міститься заклик до того, що білгородський хірург повинен відповісти за законом.

16-01-16-foto-600x375-1

Микола Говорин, координатор Центру Загальноросійського народного фронту з моніторингу якості і доступності охорони здоров’я, заявив, що якщо лікар не зможе надати слідству вагомих виправдань своєму проступку, то це серйозно підірве імідж всіх фахівців медицини. Повідомляється, що хірургу доведеться пройти психіатричну перевірку, яка встановить, наскільки лікар був осудний в момент вчинення злочину.

Не так давно російські лікарі перевіряли своє психологічне здоров’я в рамках програми «Психічне здоров’я і якість життя лікарів». Перевірка показала, що близько 65 % лікарів мають порушення невротичного характеру, включаючи істеричні розлади та депресії. Особливо наголошується, що близько 2.6 % медпрацівників мають залежність від алкоголю, 68 % лікарів страждають від синдрому емоційного вигорання, 90 % з них не задоволені своїм фінансовим становищем, а 16 % фахівців взагалі хотіли б змінити професію.

У жінок-лікарів невротичні розлади зустрічаються частіше. Також подібні розлади частіше спостерігаються у онкологів, хірургів, лікарів швидкої, терапевтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button