Головна / Людина / Експерти: Активність мозку змінюється, коли людина перебуває на свіжому повітрі

Експерти: Активність мозку змінюється, коли людина перебуває на свіжому повітрі

Згідно з новим дослідженням учених Університету Альберта, мозок людини обробляють такі стимули, як звуки і погляди, зовсім по-іншому, коли людина знаходиться на відкритому повітрі. Результати мають велике значення, оскільки майже всі наукові дослідження активності мозку проводяться в приміщенні лабораторії.

«Щось на вулиці змінює мозкову активність, – сказала Джоанна Сканлон, аспірантка і провідний автор дослідження. – Якщо ми зможемо зрозуміти, чому на відкритому повітрі відбуваються такі зміни, ми дізнаємося більше про те, як працюють наш мозок. Ми можемо використовувати цю інформацію, щоб зробити навколишнє середовище більш безпечним».

Вчені розмістили переносне обладнання ЕЕГ (електроенцефалографія) в рюкзаках учасників, які виконували стандартну задачу з нейробіології під час їзди на велосипеді на вулиці. Раніше фахівці проводили такий експеримент на стаціонарних велосипедах в лабораторії.

«Активність мозку, яка пов’язана зі сприйняттям інформації, на вулиці виявлялася по-іншому, це може вказувати на те, що мозок компенсує екологічні відволікаючі фактори»
, – сказав Сканлон.

Дослідники мають намір надалі вивчити, як активність мозку на свіжому повітрі відрізняється при різному ступені відволікання уваги, наприклад, як впливає тиха дорога і завантажена автомобілями.