Інтернет

Що про нас знає Facebook?

Для багатьох соціальна мережа здатна замінити весь світ: тут можна поспілкуватися з друзями, посперечатися, висловити свою політичну позицію, подивитися відео, потішити своє его. Соцмережа дає нам багато можливостей, але при цьому багато бере натомість — і абсолютна більшість людей навіть не замислюються про це.

Якою саме інформацією про нас володіє Facebook?

  • Інформацією про роботу

Дані про місце роботи та посади багато вказують самостійно. А Facebook з’ясовує, яке розташування офісу, кількість співробітників, які, в основному, теж сидять в Facebook.

  • Про твоїх гроші, майно і витрати

На серверах соцмережі є інформація про наші доходи, вартості нерухомості, розмір квартири, вік будинку і плануванні квартири, покупки. Facebook знає, чи ти розраховуєшся готівкою або карткою, а якщо карткою, то якого банку.

  • Про використовувані додатки

Який у тебе браузер, з яких пристроїв ти заходиш в Facebook і як часто це робиш, які програми використовуються і для яких цілей, які сторінки в соцмережі ти адмініструєш.

  • Про твої інтереси, хобі та відпочинок

Facebook знає, що ти любиш читати, дивитися і слухати, які заходи відвідуєш. Він в курсі, куди ти їздиш відпочивати і чим займаєшся у вільний від роботи час, чи ти любиш футбол чи волієш полежати на дивані граючи на смартфоні.

  • Про сім’ю і домашніх тварин

Всі родинні зв’язки не такі вже й таємні. Facebook знає склад сім’ї, чи є в тебе вихованець, коли в тебе свято, коли ти почав з кимось зустрічатися і розлучився, і з ким саме, дні народження всіх цих людей.

Частина цієї інформації ми безпосередньо залишаємо самі — повідомляючи всім, що почали з кимось зустрічатися або підемо на якийсь концерт. Частина розраховується за спеціальним алгоритмом. Масштаб роботи вражає. Місяць тому в західному виданні Gizmodo вийшла стаття про алгоритм People You May Know (“Люди, яких ти можеш знати”). Саме цей алгоритм пропонує нам зафрендити інших людей. За кілька місяців, поки журналіст писав статтю, він дізнався про сотні випадків дуже дивних рекомендацій стати френдами.

Чоловікові, який був донором сперми для пари, щоб вони змогли завести дитину (і тримав це в секреті), Facebook в якості знайомого рекомендував дитину, народжену в результаті цих дій. При цьому чоловік не дружить з парою на Facebook.

Жінка, чий батько залишив сім’ю, коли їй було шість років, отримала від Facebook рекомендацію подружитися з його тодішньою коханкою — 40 років.

Це стало можливим тому, що соціальна мережа сканує наші адресні книги в телефоні та на пошті (ми самі даємо їй на це дозвіл!) і співвідносить отримані дані з такою ж інформацією мільярдів чоловік. Також ми даємо соцмережі доступ до даних геолокацій, ставимо лайки. Facebook не риється в нашому особистому житті без нашого дозволу. Але значимість даних, які ми передаємо соцмережам, явно недооцінена: по лайкам можна визначити навіть сексуальну орієнтацію і IQ людини.

Натхнення: businessviews.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button