Людина

Чому жінки живуть довше за чоловіків – відповідь вчених

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань (CDC), в США середня тривалість життя жінок становить 81 рік, а чоловіків – 76 років. Цікаво, що жінки живуть довше не тільки серед людей, самки тварин також частіше стають довгожителями, ніж самці. Але чому так?

Є кілька причин такого зв’язку, і дві з основних є біологічними. Перша полягає у відмінності статевих гормонів. Жінки виробляють більше естрогену і менше тестостерону, ніж чоловіки. А згідно з численними дослідженнями, естроген забезпечує захист від цілого ряду захворювань, наприклад, від серцево-судинних захворювань, які є першою причиною смертності у світі.

А високий рівень тестостерону пов’язаний з підвищеним ризиком деяких захворювань, таких як рак ендометрія і молочної залози у жінок і рак передміхурової залози у чоловіків. Тестостерон також пов’язаний з ризикованою поведінкою і вищим рівнем агресії, що може збільшити ризик смерті в молодшому віці.

Тут також відіграє роль генетичний компонент. У людей дві хромосоми: X і Y. У жінок дві X-хромосоми, а у чоловіків – X та Y. «Якщо говорити абстрактно, то Y-хромосома – це Х-хромосома з відсутньою” ногою “. У ній відсутня генетичний матеріал »,відзначають фахівці. «У жінок є подвійна Х-хромосома – це додатковий генетичний матеріал, який дозволяє їм, наприклад, мати запасний план, якщо на одній з двох Х-хромосом є мутація». Цей фактор дуже важливий при таких захворюваннях, як гемофілія і м’язова дистрофія Дюшенна.

Вважається, що біологічна перевага дає жінкам в середньому один або два роки життя. Однак природа не пояснює всіх причин. Згідно з дослідженням 2018 року, жінки (або краще сказати дівчинки) мають вищий рівень «виживання». Вони краще справляються з епідеміями, голодом і навіть рабством (в країнах третього світу). Це сильно позначається на загальній статистиці.

Крім цього, багато речей обумовлюються шкідливими звичками. Чоловіки, як правило, курять сигарети і вживають алкоголь частіше, ніж жінки. Вважається, що чоловіки майже у два рази частіше п’ють спиртне, при цьому по всьому світу курять 35% чоловіків і лише 6% жінок. Згідно з дослідженням 2020 року, жінки також з більшою ймовірністю підтримують здорове харчування, а чоловіки частіше вважають за краще фастфуд. Також жінки на 33% частіше звертаються до лікаря (крім випадків, пов’язані з вагітністю), ніж чоловіки.

Фахівці також відзначають, що розрив в очікуваній тривалості життя не завжди був таким великим, як зараз. До початку XX століття в середньому жінки не часто обганяли чоловіків. Проблема полягала в частих спалахах інфекційних захворювань, які забирали життя обох статей в рівній мірі. Крім того, жінки дуже часто вмирали під час пологів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button