Земля

Експерти поділилися, як вулканічний попіл може вивести з ладу літак

Виверження вулкана Сінабунг в Індонезії викликало занепокоєння авіаційної промисловості, з цієї нагоди у пілотів виникла необхідність уникати хмари попелу, адже останні можуть просто-таки збити літак, про що розповіли експерти.

Фактично, суміш подрібнених гірських порід, газів і крихітних шматків скла в хмарі вулканічного попелу можуть вплинути на зовнішній вигляд літака, потрапити в двигун і привести до перегріву навігаційних і комунікаційних систем.

«Попіл може поширюватися на відстань у тисячі кілометрів від самого вулкану – коментує вулканолог Джанін Криппнер. – Таким чином, дуже важливо відстежувати хмари попелу в реальному часі, щоб відвести від небезпеки літаки, які пролітають поруч».

Використовуючи комбінацію супутникових знімків, пілотних даних звітів і обсерваторій вулканів, консультативні центри, які займаються питанням вулканічного попелу, видають колірні попередження:

  • зелений знаменує про спокій вулкану;
  • жовтий вказує на початкову дію вулкана;
  • помаранчевий – ймовірне виверження;
  • червоний – відбувається або вже відбулося велике виверження.

Центри не роздають пілотам рекомендації, як слід діяти, все залежить від політики авіакомпаній, але надають ключову інформацію про розміри і місцезнаходження хмари попелу і передбачуваний подальший рух.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button