Земля

Вчені назвали 10 наслідків, якщо Земля припинить обертання

Насправді земне обертання набагато важливіше для людства, ніж ми думали. Вчені назвали 10 катастрофічних наслідків того, що буде, якщо Земля припинить своє обертання.

Швидкість обертання планети Земля на екваторі складає 1674 км/год, після зупинки за інерцією в космос полетить майже все. Земна гравітація зникне. До речі, атмосфера Землі обертається з тією ж швидкістю, і якщо планета зупиниться – повітря ніяк не зупиниться, згодом виникне глобальний ураган. Також відбудеться і глобальне цунамі, яке змиє більшість міст на планеті. Почнуться потужні землетруси, які охоплять весь світ. Вчені вважають можливим навіть один єдиний землетрус на всю планету.

Далі можлива глобальна пожежа. Вона почнеться через різку зміну швидкості вітру й охопить ті території, які ще не змило цунамі. Зрозуміло, ніякого GPS на Землі більше не буде існувати, але це і не найгірша проблема, яка виникне у людства без гравітації. Неминучим буде швидке зіткнення з Місяцем. На даний момент Місяць повільно віддаляється від планети, але коли вона зупиниться, супутник змінить свій напрямок і вже через кілька мільйонів років точно вріжеться в Землю.

Читайте також: 

Земні доби триватимуть рік. Кожна половина Землі буде освітлюватися Сонцем по черзі. День при таких умовах стане тропічно спекотним, а ніч по-арктичному холодною. Пил над Землею, який виникне згодом, буде стояти кілька десятків років, що додасть проблем вижившим людям.

Дані катаклізми не очікуються в найближчі мільярди років, як запевняють вчені. Але якщо Земля в один момент зупиниться, будуть приречені не тільки люди, але і все органічне життя в цілому.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments