Людина

Вчені близькі до розгадки секрету довгожителів

Дослідники вважають, що розумовому здоров’ю літніх людей сприяє підвищена кількість нейронів фон Економо (веретеноподібних). Крім того, доведено, що на нього не впливають випивка і куріння.

Довгожителі давно хвилюють уми вчених, але тепер дослідники заявили, що розгадали секрет, чому деякі люди живуть значно довше 80 років, при цьому зберігаючи когнітивні здібності на рівні, порівнянному з рівнем людей, які молодше на десятиліття.

[box type=”info” ]Когнітивними (пізнавальними) функціями називаються найбільш складні функції головного мозку, з допомогою яких здійснюється процес раціонального пізнання світу і забезпечується цілеспрямована взаємодія з ним: сприйняття інформації; обробка і аналіз інформації; запам’ятовування та зберігання; обмін інформацією, організація і здійснення програми дій.[/box]

Професор Емілі Рогалскі з Північно-Західного університету США, виступаючи на щорічній зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки в Остіні, розповіла детальніше про проведене з колегами дослідженні.

Група вчених вивчила мозок 10 довгожителів після їх смерті. Вони виявили, що у таких людей було значно більше клітин мозку, відомих як нейрони фон Економо, ніж у 50-60-літніх людей.

[box type=”info” ]Веретеноподібні нейрони або нейрони фон Економо (названі на честь їх першовідкривача Костянтина фон Економо), описані в 1929 році, є особливим класом нейронів. Це дуже великі клітини щодо інших клітин мозку, і вони дозволяють здійснювати швидкий процес передачі інформації за порівняно великого мозку людиноподібних, хоботних і китоподібних.[/box]

«У довгожителів більше нейронів фон Економо, ніж навіть у 20-річних! Але поки ми не можемо це пояснити», – розповіла Рогалскі.

Подальші дослідження показали, що існують інші відмінності в мозку довгожителів та інших людей. Так, встановлено, що в мозку людей, які прожили понад 80 років, могло бути білкова речовина амілоїд, що призводить до утворення бляшок, які викликають хворобу Альцгеймера і деменцію, але при цьому такі люди зберігали когнітивні здібності, залишаючись стійкими до цих старечих хвороб.

Крім того, дослідники з’ясували, що шкідливі звички на зразок куріння чи вживання алкоголю не обов’язково призводять до ранньої смерті. А ось недостатній індекс маси тіла у літніх людей безпосередньо впливає на термін життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button