Здоров'я

Експерти попереджають: вітаміни в таблетках – це марна трата грошей

Експерти попереджають: вітаміни в таблетках - це марна трата грошей“Вітамінні добавки – це майже завжди марна трата грошей без будь-якої користі для здоров’я”, – пише The Times. До такого висновку прийшла група експертів, проаналізувавши дані маштабних досліджень, в яких взяли участі півмільйона людей.

Оголосивши про “закриття справи” про вітамінні і мінеральні добавки, прийнятих третиною населення Великобританії, вчені Медичної школи Університету Джонса Хопкінса та Уорікського університету заявили, що накопичені свідоцтва припускають, що “доповнення до дієти дорослих, які отримують повноцінне харчування … не має явних переваг і може навіть піти на шкоду”.

Один з учених також висловив думку про те, що компанії, що продають у Великобританії харчові добавки на суму понад 650 млн фунтів стерлінгів на рік, створюють хибний ажіотаж, щоб запропонувати непотрібне лікування.

Заява академіків збіглося з появою відразу трьох наукових робіт, повідомляє автор статті Том Уіппл. Одна з них являє собою аналіз 24 попередніх випробувань за участю 450 тисяч осіб, що виявили відсутність позитивного впливу вітамінних добавок на смертність. Друга робота вивчила вплив добавок на погіршення когнітивних здібностей 6000 літніх чоловіків. Поліпшень протягом 12 років виявлено не було. Третє дослідження стосувалося 1700 чоловіків і жінок з серцевими захворюваннями на протязі п’яти років і не виявило переваг у тих, хто приймав добавки.

Вчені заявили, що ці свідчення очевидні при своєму зіставленні. Вони написали в журналі Annals of Internal Medicine, що застосування більшості добавок невиправдано і їх слід уникати. “Ці вітаміни не слід застосовувати для запобігання хронічних захворювань”, – відзначають вони.

Дослідники вважають, що дієта населення західних країн самодостатня, за винятком деяких випадків. Зокрема, Національна служба охорони здоров’я Великобританії рекомендує жінкам, які намагаються зачати дитину, приймати фолієву кислоту, а літнім людям і дітям до п’яти років – вітамін D.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button