Екологія

Експерти прогнозують потепління «за гіршим сценарієм»

Австралійські аналітики вважають високими шанси на руйнування цивілізації вже починаючи з 2050 року і закликають світ до загальної мобілізації для боротьби зі змінами клімату.

Незалежна аналітична група Breakthrough — National Centre for Climate Restoration працює в Австралії. Вона включає великих вчених, політиків і громадських діячів і займається проблемами глобальної зміни клімату з 2014 року. Нещодавно група представила нову доповідь, присвячену прогнозами на близьку і середню перспективу, і висновки їх виявилися вкрай жахливими. Зміни клімату названі екзистенціальною загрозою цивілізації, причому, досить близькою: на думку аналітиків, вже до 2050-го життя людства круто зміниться.

Ключовим автором доповіді виступив колишній міністр оборони Австралії, адмірал у відставці Кріс Баррі (Chris Barrie), активний захисник природи. На його думку, зміни клімату вже до 2050 року можуть “мати вкрай серйозні наслідки” для безпеки, які не тільки можливі, але і важко прогнозовані, оскільки людство за останні тисячі років не переживала нічого подібного за масштабами.

За оцінкою Кріса Баррі, продовження наявних трендів глобального потепління викличе підвищення середньої температури на 3 °С, після чого зміни стануть вже незворотні. При цьому екс-адмірал вважає, що точка неповернення практично пройдена і сьогодні ми стрімко рухаємося до руйнування нормальної біосфери, а разом з нею — і держав, і звичного порядку міжнародних відносин. Величезні маси людей будуть змушені переселитися з місць, які стали безлюдними, і ще більше зіткнуться з браком чистої води. Різко впаде продуктивність сільського господарства, а в поки ще родючих субтропічних зонах воно стане зовсім неможливим.

«Навіть потепління на 2 °С означатиме переселення більш ніж мільярда людей, а при менш сприятливих сценаріях масштаби руйнувань опиняються за межами наших можливостей прогнозування, аж до повного кінця цивілізації», — пише Кріс Баррі.
Екс-адмірал вважає, що єдиним способом послабити катастрофу буде глобальна мобілізація зусиль усієї світової спільноти. Щось на кшталт того, що відбувалося в роки Другої світової війни, але зосереджене на зниження викидів парникових газів і відновлення клімату Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button