Екологія

Світло сонця швидше розкладає полістирол, ніж вважалося раніше

Полістирол частково або повністю розкладається під впливом променів сонця. До такого висновку прийшли вчені-хіміки з США, провівши експеримент з пластиком.

Група експертів вирішила з’ясувати, як полімер буде поводитися під сонцем. Вони взяли ряд зразків полістиролу і помістили в симулятор сонячного світла, де сила випромінювання була в 10 разів більше, ніж вплив справжніх сонячних променів на широті від 0 до 50 градусів північної широти. В процесі досліду експерти підраховували рівень кисню, що поглинається під час реакції, і обсяг вуглекислого газу з розчинним вуглецем, що сформувалися при фотохімічному окисленні.

Всі взяті зразки полістиролу майже повною мірою розклалися в різний час, так термін деградації залежав від речовин, що додаються в полімер при його виготовленні. Швидкість розкладання полістиролу збільшувалася майже на 25%, якщо температура при цьому підвищувалася на 10 градусів тепла. На думку вчених, повністю субстанція розкладеться за сотні років, частково через десятки. Вчені просять не вважати, що полістирол назавжди залишається в природі, хоча і не заперечують цю проблему як таку. Вони не стверджують, що в забрудненні пластиком навколишнього середовища немає нічого поганого, але стійкість речовини до природи є не такою істотною.

Кнопка «Наверх»
Закрыть