Екологія

Мантійний плюм розтоплює Гренландію на 7,6% швидше

Дослідники відзначають, що Гренландія протягом 10 років втратила 2700 гігатонн льоду, танення льодовиків на острові відбувається на 7,6% швидше, ніж раніше передбачалося. Даний процес спровоковано впливом мантійного плюму.

Вчені визначили, що острів втрачає щорічно на 18 мільярдів тонн льоду більше, ніж могли собі уявити фахівці. Подібна колосальну вагу мають 55 тисяч 102-поверхових хмарочосів типу будівлі Empire State Building.

Фахівці Державного університету штату Огайо з’ясували, що сильно нагрітий струмінь розплаву мантійного плюму переміщується від основи мантії, яка насичує діючі вулкани Ісландії. Даний струмінь пом’якшив поверхневий шар Гренландії, і в підсумку розрахунки вчених виявилися помилковими.

Читайте також: 

Як повідомляє професор Майкл Бевіс, хвилюватися щодо помилки в розрахунках не варто, так як вона не тягне за собою будь-яких серйозних наслідків. Тим не менше, дослідники повинні змінити методологію підрахунків. Зараз ними використовуються супутники, інформація яких трансформується в комп’ютерну модель крижаного острова.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button