Екологія

Вчені: Інвазивні водорості можуть стати причиною зникнення деяких видів риб

Фахівці провели дослідження і з’ясували рівень існуючої загрози через поширення інвазивних водоростей. На їхню думку, вже в найближчому майбутньому деякі види риб можуть зникнути, у зв’язку зі зміною ареалу їх проживання.

Учёные: Инвазивные водоросли могут стать причиной исчезновения некоторых видов рыб

Співробітники Університету Нью-Хемпшира стурбовані питанням зміни підводного ландшафту у зв’язку з появою на морському дні нових видів водоростей. Вони вивчили поведінку риб, помітивши деякі негативні сторони, пов’язані з цією подією. Як виявилося, морські мешканці не можуть пристосуватися до змін, піддаючись підвищеній небезпеці. Їм стає все важче добувати їжу і ховатися від хижаків.

Керівник проекту, доцент-дослідник Дженніфер Дейкстра, стурбована зникненням таких водоростей, як ламінарії. Ці триметрові рослини служать ідеальним укриттям для багатьох видів мешканців морів. Вони створюють відповідні умови, так як мають триметрову висоту і клиновидні стебла. Така поросль не дає хижакам побачити здобич. У свою чергу, в ній менш великі риби можуть знайти собі корм.

Зараз цих водоростей стає все менше, їх витісняють невисокі інвазивні конкуренти, що мають структуру дерну. За словами вчених, риби не можуть пристосуватися до зміни ландшафту, і стають легкою здобиччю, особливо молоді особини. Вже зараз можна говорити про їх можливе зникнення, що в свою чергу призведе до непередбачуваних змін в екосистемі.

Кнопка «Наверх»